Юрій Бойко: Підвищення тарифів на газ – це справжній злочин проти народу. Диктат «Нафтогазу» необхідно зупинити, вони просто знущаються над країною

Про це заявив Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Бойко в коментарі журналістам.
«Ми бачимо, що тарифи на газ підняли в 8 разів у порівнянні з 2013 роком, в той час як люди обідніли і просто не в змозі платити по ним. Те, що влада в цьому питанні діє під диктовку МВФ, підвищуючи на його вимогу тарифи – це справжній злочин і прямий шлях до соціального вибуху. Адже неможливо пояснити людям, чому вони повинні за український газ, який належить їм, платити, як за імпортний. У цьому немає ніякої логіки. Ми категорично проти цього, тарифи потрібно знижувати, і це ніякий не популізм, це проста логіка, адже люди повинні розуміти, за що вони платять, і бути в змозі це зробити», – заявив Юрій Бойко.
Коментуючи скандал навколо гігантських премій, які виписало собі керівництво НАК «Нафтогазу», опозиційний політик зазначив, що люди справді обурені, адже цих премій вистачило б, наприклад, щоб покрити всю заборгованість держави перед шахтарями. «Замість цього шахтарі повинні були вибивати собі зарплату мітингами і протестами. І тільки завдяки цьому і твердій позиції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, парламент все ж ухвалив ініційований нами законопроект №8362 і погасив борги. Така ситуація абсурдна, і це провина влади, що вони її допустили», – зазначив Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.
За словами Юрія Бойка, «Нафтогаз» – це зараз справжня держава в державі. «Вони вигадали і протягли за допомогою залишків правлячої коаліції закон, за яким мають право відключати цілі міста від тепла через заборгованість, при цьому причини цих самих заборгованостей їх не особливо цікавлять. Всі ми пам'ятаємо ситуацію, коли в лютому цього року жителів Славутича відключили від опалення з вини Мінфіну і «Нафтогазу», який, скориставшись ситуацією, залишив людей взимку без тепла. Тобто міста, місцеві бюджети і прості громадяни стали заручниками безладу в уряді і ось такого диктату з боку «Нафтогазу».
А найцікавіше, що «Нафтогазом» керує наглядова рада з семи членів, четверо з яких – взагалі громадяни інших держав. І вони виписують собі премії, купують броньовані машини, піднімають тарифи, в цілому, роблять, що хочуть, і їм наплювати на країну, на людей. Фактично, ми бачимо, що державна компанія стала непідконтрольною державі. Як можна було допустити це неподобство, яке породила влада, – розумом не осягнути», – підкреслив Юрій Бойко
Він зазначив, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК має намір боротися з цією ситуацією і зареєстрував проект Постанови про звернення Верховної Ради до Кабінету Міністрів з вимогою вжити невідкладних заходів щодо зниження цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та посилення соціального захисту громадян. «Тому я пропоную всім фракціям підтримати дану Постанову, яка заборонить уряду піднімати комунальні тарифи і ціни на газ, як мінімум, до кінця року, щоб люди змогли хоча б перезимувати. Ми повинні зупинити цей диктат «Нафтогазу» і знущання над країною», – резюмував Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

Дописати коментар

0 Коментарі