Михайло Папієв: Влада повинна припинити тарифний геноцид, знизити тарифи на житлово-комунальні послуги та скасувати нові правила надання субсидій

Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Михайло Папієв.
Він зазначив, що кампанія з урізання субсидій продиктована тим, що держава не справляється з величезними соціальними виплатами. Підвищивши житлово-комунальні тарифи до непід’ємного для більшості українців рівня, вони обіцяли компенсувати це субсидіями. Але грошей у бюджеті на це немає.
«Так, якщо в 2014 році одержувачів субсидій було 1,3 млн громадян, то в 2016 році - вже 6 млн, а за минулий опалювальний сезон було оформлено близько 7 млн ​​одержувачів. У цифрах – це 100 млрд гривень. Відчуваючи дефіцит коштів на виплату субсидій, в травні цього року влада різко скоротила кількість субсидіантів, а також розмір субсидій. В результаті кількість одержувачів субсидій скоротилася на третину, а середній розмір субсидії – майже на 40%», – сказав Михайло Папієв.
«З травня місяця Кабмін посилив правила надання субсидій. Сім'ям, до складу яких входять ФОПовці, в доходи зарахують 1-2-3 мінімальні зарплати (в залежності від групи ФОП), навіть якщо вони не мають ніякого доходу. Безробітні зможуть претендувати на субсидію, тільки якщо вони зареєстровані в службі зайнятості і вчаться (на обліку перебуває менше 400 тис. з 1,6 млн безробітних). Залишитися без субсидій можуть гастарбайтери (термін дозволеного перебування для них за кордоном – 60 днів) – це може торкнутися 5 млн осіб, а також громадяни, які не мають доходів або з доходами нижчими за мінімальні, і не платять при цьому єдиний соціальний внесок. Субсидій зможуть позбавляти в разі, якщо громадянин заборгував понад 340 грн за комуналку, при заповненні декларації зробив помилку більш ніж на 170 грн або соціальним інспектором виявлено порушення законодавства, що вплинув на призначення субсидії або визначення її суми на 170+ грн. Субсидій позбудуться і не зможуть претендувати на них власники квартир більше 120 кв. м і будинків понад 200 кв. м незалежно від кількості проживаючих, а також власники будь-яких машин молодше 5 років», – пояснив парламентарій.
Він також зазначив, що ускладнений і сам механізм оформлення субсидій.
«Так з травня місяця багато категорій домогосподарств повинні були переподати документи на субсидію, раніше це відбувалося автоматично. Посилюється тепер і держконтроль над одержувачами субсидій. Вводиться інститут соціальних інспекторів з величезними повноваженнями і ексклюзивними можливостями, які будуть вирішувати давати або не давати субсидію у всіх неоднозначних випадках, зокрема, після огляду квартир і умов життя претендентів», – розповів Михайло Папієв.
Він також підкреслив, що все це відбувається на тлі постійно зростаючих тарифів, що призвело до катастрофічного зростання неплатежів.
«Менш ніж за 1,5 року комунальні борги зросли майже в 1,8 рази (з 20,1 млрд грн на кінець 2016 року до 36,1 млрд грн на початок червня 2018 року), а якщо порівнювати з початком 2016 року – то в 4,1 рази. Майже кожне друге домогосподарство було не в змозі самостійно платити за комуналку на кінець опалювального сезону в квітні 2018 року. У людей просто немає грошей», – підкреслив він.
ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає припинити соціальний геноцид українців, знизити в два рази діючі тарифи та ввести мораторій на їх підвищення.
«Ми вимагаємо скасувати нові правила надання субсидій, введені постановою КМУ від 27.04.2018 №329, та забезпечити субсидіями всіх нужденних громадян. А замість підняття тарифів – зайнятися реальним підвищенням якості комунальних послуг, збільшенням енергоефективності, скороченням втрат, налагодити суворий облік за кількістю і якістю наданих житлово-комунальних послуг. Поки ж влада на догоду МВФ і задля передвиборного піару бреше і грабує людей», – резюмував Михайло Папієв.

Дописати коментар

0 Коментарі