Олександр Качний: Так звана пенсійна реформа – це обман людей

Про це заявив депутат Київської облради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, голова обласної парторганізації Олександр Качний.
«З липня цього року мінімальна пенсія для тих, хто має необхідний стаж роботи (25 років для чоловіків і 20 років для жінок) складе не менше 1434 грн замість 1373 грн, як це було раніше. Виходить, що для тих пенсіонерів, які отримували до сьогоднішнього дня пенсію вище 1434 грн або нижче 1373 грн нічого не змінюється. Винятком в даному випадку будуть ті, хто отримує надбавки до пенсії у відсотках від прожиткового мінімуму, але таких людей небагато», - сказав опозиційний політик.
Для ілюстрації ілюзорності цього підвищення політик звернувся до статистичних даних. «Так, в порівнянні з травнем 2017 року, на травень 2018 року ціни в Україні зросли на 11,7%, а мінімальна пенсія підвищилася лише на 4%. При цьому, значну частину пенсіонерів підвищення взагалі не торкнулося. За даними Держстату, за останні 12 місяців (червень 2018 р. до червня 2017 р.) соціальні продукти значно зросли в ціні: пшеничний хліб – на 18,1%, свинина – на 15,3%, курятина – від 14,9% до 20,8%, молоко – на 14,2%, яйця – на 54,7%, масло вершкове – на 18,2%. Причому, за аналогічний період в країнах ЄС в середньому ціни зросли на 2%, в країнах СНД – на 2,4%. Найбільшими темпами з початку цього року подорожчали овочі, фрукти, риба та рибопродукти, хліб», – акцентував Олександр Качний.
Він зазначив, що при цьому також з початку року значно подорожчали пасажирські транспортні послуги, в т.ч. автодорожні та залізничні перевезення, а також продовжилося повзуче зростання цін на житлово-комунальні послуги.
«Розуміння цієї ситуації приводить нас до одного висновку: влада взагалі не розуміє і не живе тією реальністю, в якій живуть українці, особливо пенсіонери», – наголосив опозиційний політик.
«Більш того, навіть саму «пенсійну реформу» влада сьогодні провалила, так як парламент розійшовся на канікули і не були розглянуті законопроекти для запуску накопичувального рівня пенсійної системи, які повинна була прийняти Верховна Рада до 1 липня 2018 року згідно з прийнятим минулої осені законом про підвищення пенсій. Це говорить про безвідповідальність та безкарність, і повну профанацію творців так званої пенсійної реформи», – резюмував Олександр Качний.

Дописати коментар

0 Коментарі