Олександр Качний: Сьогодні влада на місцях не може забезпечити на 100% роботу навчальних закладів

Про це заявив голова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Київщини, депутат Київської облради Олександр Качний.
«Всім добре відомо, що за Конституцією України освіта є безкоштовною, отже це державна відповідальність - фінансування витрат освітньої сфер за рахунок державного бюджету. Протягом останніх років представники вищих органів виконавчої влади голосно заявляють про децентралізацію і передачу повноважень місцевим радам, але ніхто з них не сказав, які шалені витрати делегувала центральна влада місцевим бюджетам. Це витрати з тих, які повинна фінансувати влада із держбюджету. Якщо кошти не виділяються, то як бути місцевій владі?» - зазначив опозиціонер.
Він навів цифри, згідно з якими новий навчальний рік ознаменується значною економією бюджетних коштів за рахунок заробітних плат педагогів, а також скороченням невеликих шкіл, часто навіть без альтернативи.
«Про дефіцит коштів і неможливості їх покрити за рахунок власних ресурсів заявило 76% органів місцевого самоврядування в Україні. Тобто влада на місцях не може забезпечити на 100% навчальні заклади. А давайте згадаємо, що вона обіцяла забезпечити мінімальну зарплату вчителям на рівні не менше 4 прожиткових мінімумів, тобто з 1 січня цього року мінімальна зарплата вчителя повинні була скласти трохи більше 7 тисяч гривень. Спитайте зараз, чи всі отримують ці кошти, не кажучи вже про обіцянку підвищення зарплати у кінці цього року. Більш того, сьогодні фінансування не виділяється на тих, хто прибирає у школах, готує та охороняє, і це знову проблема місцевої влади та батьків», - резюмував Олександр Качний.

Дописати коментар

0 Коментарі