Сергій Льовочкін: Одне із завдань, що стоять перед майбутньою владою, – скасування «медичної реформи» в її нинішньому вигляді

Хоча формально реформа первинного рівня медицини за планом її авторів фінішує через чотири місяці, вже сьогодні доводиться говорити про провал. Про це написав у своєму блозізаступник голови фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Сергій Льовочкін.
Народний депутат нагадав, як влада переконувала країну в тому, що існуюча система охорони здоров'я нікуди не годиться і тому потребує реформування. Реформу ж рекламували як спосіб вирішення всіх проблем медицини, який дозволить медзакладам перейти на договірні відносини з національним закупівельником медпослуг (Національною службою здоров'я), а пацієнтам – прикріпитися до сімейних лікарів і отримати, нарешті, якісну і своєчасну медичну допомогу. Лікарям же обіцяли новий рівень доходів.
«Але через рік після старту «реформи» нічого з обіцяного авторами немає і близько: ані якісного медичного обслуговування для пацієнтів, ані зарплат по 18-20 тисяч гривень для лікарів. В реальності охорону здоров'я в першому півріччі 2018 року профінансовано лише на 51%», – зазначив Сергій Льовочкін.
На його думку, такий рівень фінансування демонструє, наскільки насправді влада здатна реалізувати свої ж ініціативи. З майже двох тисяч лікарів по країні тільки п'ятеро отримали зарплати в розмірі від 10 до 16 тисяч гривень, в той час як середня зарплата в охороні здоров'я становить 6 194 гривні.
«Але і ці гроші для багатьох медпрацівників залишаються недоступними. Станом на 1 липня сума заборгованості по сфері охорони здоров'я і соцзахисту склала 26 млн гривень, причому з початку року вона зросла на 76,7%», – йдеться в блозі.
Сергій Льовочкін переконаний, що в такій ситуації очевидна незацікавленість медперсоналу в реформі. Тому навіть прогноз про те, що на 1 жовтня 20% медзакладів будуть працювати за новими принципами, занадто оптимістичний.
«Немає зацікавленості в «реформі» і у пацієнтів, з яких лише трохи більше 30% обрали собі лікаря до 1 серпня. Адже безкоштовний гарантований пакет медпослуг, який їм надається на первинному рівні, вже не включає візити лікарів додому, невідкладну медичну допомогу при високій температурі у дітей або нападі стенокардії, наполовину зменшено кількість необхідних аналізів і обстежень», – додав він.
Політик підкреслив, що держава не виконує і своїх обов'язків по іншій «реформі» – держзакупівель ліків для хворих громадян. На 2018 рік у Держбюджеті на ці цілі передбачено майже 6 млрд гривень, але від піврічного плану (3,86 млрд) освоєно лише 9% (365,76 млн гривень). Більше того, із запланованих ще в бюджеті 2017 року препаратів тільки 62% (у кількісному вимірі) надійшло в регіони. У грошовому вираженні це тільки 47% від плану.
«Тому одне із завдань, що стоять перед майбутньою владою, – скасування «медичної реформи» в її нинішньому вигляді. В охороні здоров'я має бути наведено лад, держава повинна забезпечити її належне фінансування. Тільки після цього повинна бути проведена модернізація галузі, яка приведе не до погіршення медичного обслуговування, дискредитуючи саму ідею реформи, а дійсно поліпшить медичне забезпечення людей і зробить роботу медиків гідно оплачуваною», – заявив Сергій Льовочкін.

Дописати коментар

0 Коментарі