"День шахтаря" – гроші, обіцяні урядом, до вугільників так і не дійшли

Питання погашення заборгованості із зарплати було головним на зустрічі Співголови ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрія Бойка з шахтарями в м. Лисичанську Луганської області.
«Дикі випадки, коли людям не платять зарплату, повинні отримувати оцінку правоохоронних органів. Шахтарі видобули вугілля, відправили його на електростанцію, де була вироблена електроенергія, але не отримали зарплату. Це просто неприпустимо, адже людям нічим годувати свої сім'ї», - зазначив Юрій Бойко.
Він нагадав, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК домігся прийняття законопроекту №8362, який забезпечує виплату заборгованості шахтарям. 17 серпня він був підписаний президентом. «Ми висунули ультиматум, що не будемо ні за що голосувати, доки не буде прийнято цей закон. І більшість була змушена піти на його прийняття. Зараз головне, щоб ці гроші дійшли до шахт. Шахтарі кілька разів приїжджали до Києва, зустрічалися з профільним міністром, і ресурс для погашення заборгованості урядом було знайдено. Але це повинно бути в порядку речей – коли людина виконала роботу, їй повинні виплатити зарплату. І якщо шахтарів обдурять ще раз, то нехай не дивуються багатотисячним мітингам в урядовому кварталі», - сказав Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.
За словами Юрія Бойка, ситуація, що склалася, – результат політики нинішньої влади, яка ігнорує проблеми вугільної галузі і не займається її розвитком. «Заборгованість по зарплаті не виникла б, якби у влади була стратегія розвитку вугільної галузі. Однак їх в першу чергу цікавить контроль над потоками, а потім вже все інше. Звісно, це призводить до кризових ситуацій. В результаті, маючи величезний ресурс, ми закуповуємо вугілля за кордоном і годуємо польських, американських і російських шахтарів, в той час як наші змушені буквально вибивати чесно зароблені гроші. Все це дестабілізує галузь і завдає удару по енергетичній безпеці держави», - зазначив народний депутат.
Він підкреслив, що для забезпечення конкурентоспроможності української вугільної промисловості необхідні інвестиції і нормальні умови праці, а працівники підприємств повинні відчувати впевненість у завтрашньому дні.
«Державні шахти та їх працівники не повинні відчувати себе людьми другого сорту. Шахтарі щодня ризикують життям, щоб в будинках українців було світло і тепло. Необхідно забезпечити фінансування і створити всі умови для ефективного розвитку вугледобувних підприємств. Без цього ні про яку енергетичну незалежність України не може бути й мови. Тому найкращим подарунком до Дня шахтаря було б повне погашення заборгованості по зарплаті перед гірниками, проте уряд виявився на це не здатним. Після зміни влади ми зробимо все можливе, щоб такі ситуації більше не повторювалися, і проводилася ефективна державна політика по відношенню до вугільників і галузі в цілому», - резюмував Юрій Бойко.

Дописати коментар

0 Коментарі