Гриценко: Підприємець не повинен страждати від місцевих князьків, які приходять до влади

У рамках реформи децентралізації районні державні адміністрації треба ліквідувати, а повноваження обласних - звузити.
Про це під час зустрічі з громадськими активістами та депутатами місцевих рад сказав Анатолій Гриценко.

«Обрані місцевою громадою ради утворюють виконкоми, які будуть працювати під контролем людей. Обласні державні адміністрації чи префектури не повинні втручатись у вирішення господарських питань. Їх завдання - координація регіональних представництв міністерств на обласному рівні, контроль виконання загальнодержавних програм, які фінансуються із центрального бюджету», - вважає Гриценко.

У той же час все це поки неможливо реалізувати, бо законопроект про зміни в Конституції у частині децентралізації 2014 року «завис» у парламенті.

Лідер «Громадянської позиції» додав, що за останні роки зроблені певні кроки щодо наповнення місцевого самоврядування ресурсами, але все одно значна частина ресурсів розподіляється в Києві.«Я вважаю індикатором те, якщо на місцеві вибори почнуть ходити більше людей, ніж на центральні. Коли люди зрозуміють, що реальне життя тут», - підкреслив Гриценко.

Лідер «Громадянської позиції» також наголошує на необхідності земельної децентралізації та на необхідності прозорих реєстрів на місцях.

«Треба, щоб на кожному рівні місцевого самоврядування були повністю прозорі реєстри усієї власності. Повинна бути динаміка руху кожної бюджетної гривні на всіх рівнях. Але потрібні люди, щоб були спроможні контролювати ці ресурси. Підприємець місцевого рівня не має страждати від місцевих князьків, які приходять до влади», - вважає Гриценко.

Дописати коментар

0 Коментарі