Агнеса Олкова-Михницька: ми будемо робити все, від нас залежне, щоб це було виконано


На території Халеп'янської сільської ради у результаті ведення виробничої діяльності ПП ВКФ "Альянс" виявлено погіршення санітарного благополуччя мешканців села Халеп'я.
Питання має п'ятирічну історію боротьби мешканців за своє здоров'я та нормальне життя.
Якщо коротко, то на адміністративній території сільської ради функціонує сільськогосподарське підприємство із виробництва тваринницької продукції ПП ВФК "Альянс". Діяльність підприємництва здійснюється в основному у приміщеннях та на території колишньої колгоспної ферми із виробництва м'ясо-молочної тваринницької сільськогосподарської продукції за різними напрямками виробництва, і тому числі і свинопоголів'я.
15 травня було проведено засідання Обухівської районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому добовідав Корзун В.Л., завідувач сектору з питань цивільного захисту населення Обухівської РДА.
Станом на 5 травна чисельність свинопоголів'я становило понад 1000 голів свиней.
У відповідності до вимог Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19 червня 1996 року за №173, Державних будівельних норм України 360-92 "Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень" та Державними будівельними нормами України Бю2ю4-3ю95 "Генеральні плани сільськогосподарських підприємств" санітарно-захисна зона для свинофабрик та свиноферм із поголів'ям свиней від 200 до 12 000 голів становить 500 метрів.
На даний момент у 300 метровій санітарно-захисній зоні, визначеній для колгоспної ферми, розміщено приватні домоволодіння в яких проживає понад 200 мешканців села Халеп'я. У той же час у 500 метрову санітарно-захисну  зону свиноферми, визначену законодавством України, потрапляють об'єкти соціальної сфери (школа, дитячий садочок).
Також 30 травня Обухівська РДА подала запит в Головне управління Державної фіскальної служби у Київській області щодо питань, пов'язаних з діяльності підприємця. Так, відповідно до відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно було виявлено що приватним підприємством "Альянс" з 2016 року було укладено з фізичними особами договори оренди на 383,2736 га земельних паїв, за які орендар з 2016 року не сплачує орендної плати за земельні ділянки до місцевого бюджету.
Враховуючи вищезазначене, ОРДА просила провести відповідні заходи щодо перевірки ПП ВКФ "Альянс" на предмет сплати відповідних податків.
14 червня Головне управління Держпроспоживслужби в Київській області надала інформацію щодо проведення трьох позапланових перевірок щодо діяльності свинотоварної ферми "Альянс".
В ході обстеження виявлено ряд порушень вимог санітарного законодавства, а саме:
1. Санітарно - захисна зона від межі об'єкта майнового комплексу колишньої ферми не дотримана: від східної межі ферми житлова забудова розміщена на відстані 150 м, дитячі заклади - 225м., від північної сторони на відстані 100 м. розміщені водозабірні споруди центрального водопроводу села, на відстані 200 м - житлова забудова, при тому що по нормі повинно бути не менша 500 метрів!
2. Яма для збору виробничих відходів (гною) розміщена на відстані близько 250 м до житлової забудови, при мінімальній відстані, згідно з нормами - 500 метрів.
3. Підприємство являється джерелом неприємного специфічного запаху на території селищної зони.
4. На підприємстві відсутні заходи з охорони атмосферного повітря для забезпечення дотримання ГДК забруднюючих речовин у повітрі сельбищ них територій і у місцях масового відпочинку населення.
5. Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи на діючий об’єкт відсутній.
В результаті досліджень встановлено що проби повітря в точці 100 м від межі підприємства не відповідає санітарним вимогам по показниках азоту оксид, сірководень, аміак. Фактично усі проби грунту у 6 точках не відповідають санітарним вимогам по вмісту нітратів та не відповідають санітарним нормам. Грунт в точках навколо ям накопичення відходів на території ферми оцінюється як дуже забруднений і не відповідає нормам по показниках титр БГКП. Грунт біля ДНЗ «Малятко» оцінюється як забруднений. Досліджено 17 проб води децентралізованих джерел (колодязів) та 1 проба води артезіанської свердловини. В результаті дослідження встановлено, що вода всіх джерел водопостачання, окрім 1 криниці, не відповідає Вимогам ДСанПіНу 2.2.4.-171-10.
Вода арт свердловини Небезпечна для вживання в питних цілях!
Ці та інші результати лабораторних досліджень свідчать про прямий вплив ферми на атмосферне повітря на відстані 100м від території, на ґрунт біля ям та на можливий вплив на водопостачання на території села.
І ще понад 33 пунктів Приписів від 8 лютого, 2 та 31 травня та 27 червня. Але, на жаль, нічого підприємцем не вживається і приписи ігноруються.
Люди страждають, перекривають навіть дорогу. Ми давали декілька інтерв’ю для теле-каналів України. Передали документи та прохання допомогти у вирішенні проблеми села народному депутату ВР І. Кононенко.
Лише спільними зусиллями ми зможемо вплинути на фермера. Люди хочуть дихати чистим повітрям і пити спокійно воду із колодязя.
Моя особиста думка: я вважаю що фермерське господарство повинно виконати всі приписи та почати сплачувати податки у повному обсязі. А головне – розпочати діалог із громадою села! І ми будемо робити все, від нас залежне, щоб це було виконано.


Дописати коментар

0 Коментарі