ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає відновити справедливість та повернути соціальні виплати чорнобильцям

Депутати від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ зареєстрували законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» щодо видатків на соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (№9019). Авторами законопроекту виступили Юрій Бойко, Юлій Іоффе, Сергій Ларін, Сергій Льовочкін, Василь Німченко, Юрій Павленко, Костянтин Павлов та Микола Скорик.
Учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС ціною свого життя і здоров’я врятували людство від радіаційної катастрофи. Натомість влада відібрала у них останній шанс на нормальне людське життя, фактично скасувавши пільги на оздоровлення, лікування та медикаменти для чорнобильців. Також було змінено порядок надання їм соціальних гарантій - введені суми, понад яких людина позбавляється належних їй компенсацій. Крім того, дітям чорнобильців скасували право на отримання безкоштовного харчування у школах.
Депутати від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ разом з представниками чорнобильських організацій оскаржили у Конституційному Суді скасування пільг чорнобильцям. 17 липня 2018 року Конституційний Суд прийняв рішення, яким відновив соціальні гарантії постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. Рішення КСУ - обов'язкове до виконання і не підлягає оскарженню.
На виконання рішення Конституційного Суду ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК зареєстрував законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» щодо видатків на соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (№9019). Законопроект передбачає збільшення на 703,5 млн гривень видатків Держбюджету на 2018 рік для соціального захисту чорнобильців.
З перших днів нової сесії ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК буде наполягати, щоб законопроект №9019 було внесено на розгляд парламенту і справедливість щодо соціального захисту чорнобильців була відновлена.
ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК і надалі буде послідовно боротися за права найменш захищених категорій громадян та вимагатиме від уряду виконання соціальних гарантій, які гарантовані Конституцією.

Дописати коментар

0 Коментарі