Сергій Ларін: Влада свідомо позбавляє переселенців права голосу

Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Сергій Ларін, коментуючи рішення Верховного суду України про заборону голосувати переселенцям на місцевих виборах.
«По-перше, Верховний суд плюнув відразу на дві статті чинної Конституції. 24 стаття Конституції говорить, що всі громадяни мають рівні права і свободи, усі рівні перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень на підставі, у тому числі, місця проживання. 38 стаття Конституції говорить, що громадяни мають право вільно обирати, в тому числі і органи місцевого самоврядування», - написав на своїй сторінці у Facebook Сергій Ларін.
По-друге, як підкреслив опозиційний політик, Верховний суд посилається на неіснуючу норму закону про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні. «Відкривши закон, легко переконатися, що статті 8, про яку йде мова, вже 6 років як немає», - зазначив народний депутат.
«Третє, Верховний суд проігнорував статтю 8 Закону про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб (ВПО - ред.), де сказано, що ВПО реалізують своє право голосу, у тому числі, на місцевих виборах», - підкреслив політик.
«В Україні 1,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб. Їх свідомо виштовхують з усіх державних процесів. Людей, які виїхали на контрольовані державою території. Залишили багатьох з них без житла, роботи, соцзабезпечення, тепер позбавляють і права голосу. Європа, демократія, свобода, гідність», - резюмував Сергій Ларін.

Дописати коментар

0 Коментарі