Юрій Бойко: Бюджет-2019 – це продовження будівництва поліцейської держави з бідним населенням

Про це Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Бойко заявив під час спілкування з журналістами у кулуарах Верховної Ради у п’ятницю, 21 вересня.
Він підкреслив, що проект Державного бюджету на 2019 рік повторює найгірші традиції бюджету-2018.
«Йде різке скорочення соціальних виплат за всіма напрямками – починаючи від невиконання рішення Конституційного Суду щодо відновлення пільг чорнобильцям і завершуючи фактичними зменшенням, враховуючи інфляцію, виплат на медицину, освіту і та ін. Разом з цим фінансування силових структур збільшується на 15 млрд гривень. В якій країні можливо збільшити фінансування прокуратури, СБУ, поліції на 10 млрд грн і фактично урізати гроші на медицину, освіту? І така ситуація в усій соціальній сфері. Що це таке? Що це за бюджет? Як його можна назвати, окрім як бюджетом поліцейської держави?» - сказав Юрій Бойко. 
Опозиційний політик підкреслив, що влада продовжує будувати поліцейську державу з бідним населенням.
«І це найгірше, що є в цьому проекті бюджету. Я зараз навіть не беру макроекономічні показники, які, на мій погляд, взяті зі стелі. Зрозуміло, що інфляція перевищить закладені 7,4%. На цей рік її закладали на рівні 8%, а за фактом буде мінімум 11%. Я думаю, що така ж інфляція буде і в наступному році, тому що немає державного регулювання цін, немає контролю за валютним курсом», - зазначив народний депутат.
Він також звернув увагу на ситуацію з тарифами, які уряд планує збільшити, при цьому скоротивши гроші на субсидії. 
«Комунальні тарифи збираються збільшити на 23%, водночас кошти на субсидії скорочуються на 16 млрд грн. Субсидій не вистачає і сьогодні, люди не можуть їх оформити. Це лицемірство з боку уряду, коли він каже, що субсидій вистачить всім. Нічого не вистачить, заборгованість за послуги ЖКГ буде ще більшою, і ще більше фінансове  навантаження ляже на людей», - сказав Юрій Бойко.
Опозиційний політик підкреслив, що всі ці речі є свідченням того, що бюджет на майбутній рік є антисоціальним.
«Ми не будемо голосувати за бюджет в тому вигляді, в якому його зараз подано до Верховної  Ради. Такий бюджет не підходить для країни, він не вирішує питання  розвитку економіки, подолання бідності і допомоги людям», - резюмував Співголова фракції опозиціонерів.

Дописати коментар

0 Коментарі