Віктор Скаршевський: Нинішня влада продовжує згубну політику нарощування зовнішнього боргуПро це фінансовий експерт Віктор Скаршевський заявив в ефірі телеканалу «NewsOne».
«У Володимира Гройсмана великі проблеми з арифметикою. Як можна стверджувати, що з 2005 по 2014 рік державний зовнішній борг зріс на $50 млрд, якщо зовнішній держборг на початок 2014 року складав $37 млрд?» - зазначив Віктор Скаршевський.
За його словами, з $3,5 млрд урядових виплат за зовнішнім боргом у цьому році - майже $2 млрд, це повернення кредитів, які були взяті починаючи з 2014 року. «Тобто відповідаючи на твердження прем'єра щодо зовнішніх боргів «не ми їх брали», вже «ви їх брали», як мінімум половину. Але «нам їх віддавати», - підкреслив фінансовий експерт.
«З 2014 року зовнішній борг збільшився на $10 млрд, а з урахуванням Нацбанку - на $15 млрд. Нинішня влада продовжує згубну політику нарощування зовнішнього боргу. Причому короткого, дорогого і йде на споживання, а не на інвестиції», - заявив Віктор Скаршевський.
Він також звернув увагу, що всі свої провали в економічній політиці, уряд намагається перекласти або на МВФ, або на попередників.
«У кредитів МВФ тільки одне призначення - погашення боргів перед МВФ. Уряд випрошує у МВФ $1,9 млрд, при цьому тільки через контрабанду бюджет втрачає близько $4 млрд», - резюмував Віктор Скаршевський.

Дописати коментар

0 Коментарі