Юрій Бойко: Після зміни влади агрорейдерству буде покладено край, а всі причетні до нього понесуть відповідальність

Про це Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Бойко заявив під час брифінгу у Верховній Раді у середу, 19 листопада. Разом зі Співголовою фракції опозиціонерів Олександром Вілкулом він запросив до парламент голову Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Андрія Дикуна, його заступника Михайла Соколова і реального інвестора, голландця Кейса Хаузенха, щоб вони висловили свою позицію, розповіли, як йдуть справи в аграрному секторі і з якими проблемами вони стикаються.
Однією з найбільших проблем, з якими стикаються фермери, є рейдерство. Юрій Бойко зазначив, що опозиціонери підготували депутатські запити і будуть вимагати, щоб рейдери були притягнуті до кримінальної відповідальності. «Це стосується і організаторів рейдерських захоплень, і тих хто є «дахом» таких дій. «Дахом» є Міністерство юстиції, правоохоронні органи, як мінімум місцеві. 500 випадків рейдерських захоплень отримають відповідну реакцію. Мабуть, не за цієї влади, тому що вона їх покриває. Коли ми прийдемо до влади, ми спитаємо з тих, хто захоплював у людей майно», - підкреслив політик.
Він наголосив, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК підтримує практично всі ініціативи, які надають можливість працювати фермерам. «Наше співробітництво з ВАР базується на тому, що ми допомагаємо саме фермерам, а не великим агрохолдингам, які керуються лише інтересами прибутку і не створюють робочі місця. Ми підтримуємо практично всі закони, які готує ВАР», - сказав Юрій Бойко.
Як зазначив у своєму виступі Андрій Дикун, аграрії забезпечують 40% валютної виручки та створюють 17% ВВП країни, проте змушені просити захисту та підтримки. «Сьогодні в Україні тотальна хвиля рейдерства. Шикарний «бізнес» – бути реєстратором або нотаріусом. Змінюють прізвище в реєстрі – і все, ти вже власник. Це просто катастрофа. Такого раніше ніколи не було. В країні порушене принципове право приватної власності. Яка демократія, куди ми йдемо, який ЄС і НАТО, якщо у людей «віджимають» бізнес? Як приклад – у Харківській області місцева поліція п’ять днів не перешкоджала рейдерському захопленню, доки не приїхав спецназ і не вигнав рейдерів. Хоча відкриття кримінального провадження має відбуватись впродовж доби. Все це закінчиться зброєю. І події в Харківській області, де семеро людей отримали вогнепальні поранення, є тому доказом», - підкреслив голова Всеукраїнської Аграрної Ради.
Голландець Кейс Хаузенха працює в Україні вже 15 років. Його ферма – одна з найсучасніших в країні, він створив 400 робочих місць. Його діти, на відміну від дітей багатьох вітчизняних політиків, вчаться в українській школі, в селі, де він живе.
Кейс Хаузенха навів ще кілька проблем, з якими стикаються фермери. За його словам, це відсутність підтримки держави та подорожчання міндобрив. «Час, який ми витрачаємо на захист від рейдерства, міг би піти на розвиток бізнесу. Ми хочемо розвиватись. Всі гроші, які ми заробляємо, ми вкладаємо у розвиток. Раніше був спецережим оподаткування, умови для всіх були рівними. Зараз є дотації, але це шлях до корупції. Їх дуже важко отримати. Цього і минулого року ми інвестували більше 5 млн євро у молочну ферму. У нас зараз карусель на 80 місць, 1100 корів і ми плануємо збільшити їх кількість до 3500.
Також закрили імпорт міндобрив, через що ціна на них пішла вгору – зараз це більше 100 дол. за тонну. Гроші, які ми додатково витрачаємо на добрива, могли б піти на розвиток. Як би там не було, ми і надалі будемо інвестувати, але хотілось би, щоб підтримка держави була більшою», - розповів Кейс Хаузенха.
Михайло Соколов у своєму виступі наголосив на неефективній системі розподілу дотацій аграріям. «Зараз в країні починається бюджетний процес. У тому числі буде визначатися обсяг дотацій аграріям на наступний рік. У минулому році, коли приймали рішення про дотації, то всі аграрні асоціації говорили, що пропозиції Мінагрополітики – це катастрофа. Вони просто знищують аграрний сектор і роблять так, що дотації ніким не будуть отримані. Після 9 місяців ми маємо ситуацію, коли на дотації було виділено 6,4 млрд гривень, а витрачено трохи більше 10%. Ми навіть не припускали, що все буде настільки погано. Мінагрополітики і Кабмін побудували дотації так, щоб аграрії їх не отримали. Ми закликаємо народних депутатів «не вестися» на те, що пропонує Мінагрополітики. Зробіть так, щоб аграрії отримували дотації, просто прислухайтеся до того, що говорять всі аграрні асоціації. Ми вже навіть підготували відповідний проект постанови. Нічого не потрібно вигадувати, просто затвердити те, про що ми просимо. І тоді аграрії, нарешті, отримають ті самі гроші, які нібито виділяються, але до нас вони не доходять», - зазначив він.
Нагадаємо, що у липні цього року Юрій Бойко відвідав фермерське господарство Кейса Хаузенха у Черкаській області, а минулого тижня він зустрічався з аграріями на Вінниччині. ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК послідовно виступає за дійсно ефективну підтримку фермерів, зокрема за повернення спецрежиму оподаткування для них, а також рішуче виступає за боротьбу з хвилею рейдерства, яка захлеснула Україну.

Дописати коментар

0 Коментарі