Юрій Бойко: ЦВК має формуватися за квотним принципом, аби запобігти фальсифікаціям виборів

Центральна виборча комісія повинна формуватися виключно за квотним принципом. Про це заявив Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Бойко в кулуарах Верховної Ради у вівторок, 4 вересня.
На переконання політика, непрозорий шлях формування ЦВК загрожує непередбачуваними наслідками.
«У разі, якщо в Україні не буде сформована прозора та зрозуміла суспільству виборча система, частиною якої є ЦВК, то це стане прямим шляхом до фальсифікації виборів. І це дуже небезпечна ситуація, адже суспільство в сьогоднішньому стані не сприйме будь-якої фальсифікації», - зауважив опозиційний політик.
Юрій Бойко наголосив, що Центральна виборча комісія повинна формуватися виключно за квотним принципом.
«ЦВК повинна бути максимально відкритою та прозорою. Її необхідно сформувати згідно з квотним принципом. Фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ -  третя за чисельністю у парламенті. Відтак ми повинні отримати дві кандидатури у складі нової ЦВК. Якщо ж президент хоче сформувати собі більшість, то це вже шлях до нелегітимної ЦВК», - зауважив Юрій Бойко.
Нагадаємо, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК запропонував включити до складу ЦВК двох досвідчених юристів Сергія Румпу та Григорія Москаленка.
26 квітня 2016 року фракція направила на ім’я президента подання з переліком кандидатур, яке було проігнороване. У січні 2018 року ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК повторно надіслав листа з переліком кандидатур. Фракція також вимагає від парламенту виконати Резолюцію ПАРЄ від 18 січня 2018 року щодо пропорційного представництва всіх фракцій парламенту в новому складі Центральної виборчої комісії.

Дописати коментар

0 Коментарі