Юрій Бойко: Бюджет має бути спрямований на благо людей, а не на виборчі потреби можновладців

Про це заявив Співголова фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрій Бойко під час виступу з трибуни Верховної Ради у вівторок, 18 вересня.
Він зазначив, що останнім часом заяви і виступи представників діючої влади та президента зводяться до нав’язування населенню думки, що за час їхнього правління українці стали жити краще. «Ці рекламні акції не мають нічого спільного з реаліями життя та потребами простих громадян. Замість завершення збройного конфлікту на сході, відновлення економіки, підвищення заробітних плат та соціальних виплат режим замилює очі українцям численними сюжетами з перерізанням стрічок, парадами та іншими видовищами. Про які міфічні досягнення рапортує сьогоднішня влада, коли в країні спад виробництва, засилля злочинності, підвищення цін та тарифів? А більшість громадян або злидарює, або вимушені виїжджати на заробітки до Росії та ЄС», - сказав опозиційний політик.
За його словами, презентований урядом проект Держбюджету на 2019 рік є глибоко антисоціальним і не відповідає на економічні питання, які хвилюють суспільство. «Ми вимагаємо прийняти бюджет, спрямований не на чергове збільшення видатків силовикам, а на підвищення соціальних стандартів населення, особливо найменш захищених верств. Знизити тарифи вдвічі та повернути державне регулювання цін на соціально значущі товари. Виконати рішення Конституційного Суду щодо відновлення соціальних виплат чорнобильцям і внести зміни до бюджету цього року. Сплатити борги по пенсіям громадянам, які мешкають на неконтрольованих територіях. Збільшити інвестування державних програм розвитку, як приклад – у вугільну галузь з метою відновлення реального сектора економіки», - підкреслив Юрій Бойко.
Парламентарій також наголосив, що доки не завершено конфлікт в Донбасі, всі заяви про намір вступити в НАТО – це передвиборчі спекуляції президента. «Будь-які спроби протягнути рішення без згоди народу, без референдуму призведуть до ще більшого розколу в українському суспільстві», - сказав Співголова ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.
«Ми вимагаємо, щоб парламент у передвиборчий рік працював на благо громадян, а не на виборчі потреби можновладців», - резюмував Юрій Бойко.
Як відомо, Кабінет міністрів опублікував проект Держбюджету на 2019 рік, в якому, незважаючи на майбутнє збільшення цін на газ і опалення, кошти на субсидії скорочуються на 21,4% – з 70,1 млрд до 55,1 млрд гривень. Одночасно з цим передбачається суттєве збільшення фінансування силовиків: СБУ отримає більше на 18,6% – 9,4 млрд грн, МВС більше на 25% – 82,3 млрд. У цілому видатки на оборону і правопорядок зростуть на 31,5 млрд грн до 209,5 млрд грн. Для порівняння – це майже в 2,3 рази більше, ніж видатки на медицину.
За даними Мінсоцполітики, за підсумками 2017 р. майже половина (47,3%) населення перебувала за межею абсолютної бідності, маючи витрати нижчі за фактичний прожитковий мінімум.

Опублікувати коментар

0 Коментарі