Чого не можна робити, коли дитина хворіє

Батьки часто роблять помилки під час самостійного лікування дітей. Ось найбільш поширені.

При високій температурі:

Не варто обтирати дитину оцтом, спиртом або обкладати холодними грілками. Спирт дуже добре всотується крізь шкіру і може викликати отруєння дитячого організму.

Не допускайте підвищення температури вище 38 °С у дитини, яка раніше перенесла фебрильні судоми, важку родову травму, епілепсію, мала підвищений внутрічерепний тиск. До приходу лікаря обов’язко­во знижуйте температуру за допомогою жарознижувальних засобів.

Не давайте аспірин дітям до 12 років, хворим на вірусну інфекцію (грип, ГРЗ, вітряну віспу тощо). Це може викликати розвиток украй небезпечного синдрому Рея (ураження печінки та головного мозку).

Не потрібно «парити» ноги дитині з високою температурою.

При болях у животі, проносі:

Не застосовуйте болезаспокійливі препарати – це дуже ускладнить діагностику. Такі ліки можуть приховати прояви хірургічних хвороб (апендициту, гострого холециститу тощо).

Не можна застосовувати грілку, оскільки це може підсилити запалення і спровокувати різке погіршення стану дитини.

Не робіть клізму з гарячою водою, особливо при підвищеній температурі.

Не давайте дитині при проносі імодіум, лопедіум тощо. Якщо пронос викликано інфекцією, перебіг хвороби може ускладнитися, оскільки замість прискореного виведення токсинів з організму, ви спровокуєте їхнє накопичення.

При інфекційних захворюваннях, що перебігають із підвищенням температури, проносом, блювотою, підозрою на хірургічне захворювання, у жодному разі не можна застосовувати гомеопатичні засоби. Такі стани вимагають загальноприйнятої терапії, зволікання в призначенні традиційних ліків може призвести до сумних наслідків.

При болях у вусі, отиті:

Не робіть дитині зігріваючі компреси при температурі вище 38 градусів, наприклад, при отиті.

Не застосовуйте борний спирт для лікування отиту. Хоча раніше цей засіб широко використовували, зараз доведено, що борний спирт може викликати опік шкіри слухового проходу, барабанної перетинки і навіть її перфорацію.

Дописати коментар

0 Коментарі