Гриценко залишив у бойовому складі навіть більше техніки, ніж була потреба, - Апаршин

Інститут, який робив висновки для Тимчасової слідчої комісії ВРУ з розслідування фактів розкрадання майна в ЗСУ, навів неправдиві цифри, не перевіривши дані, наявні у відкритому доступі.

Про це у своєму блозі у виданні «Цензор. НЕТ» пише військовий експерт Іван Апаршин.

Так, за даними ТСК, лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко під час перебування на посаді міністра оборони начебто продав майже 400 танків Т-72 зі стратегічного резерву ЗСУ, а також було вилучено 64 одиниці ЗРК С-300. За словами Івана Апаршина, станом на 2005-2007 роки танк російського виробництва Т-72 не перебував на озброєнні ЗСУ.

«Що ж до С-300, то такої кількості цього виду озброєння в Україні не існувало взагалі. Згідно з аналітичними матеріалами, Анатолій Гриценко залишив навіть більше військової техніки у бойовому складі, ніж була потреба, визначена Генеральним штабом», - підкреслив Іван Апаршин.

Військовий експерт також спростовує тезу, озвучену ТСК, що особисто міністри оборони, зокрема Гриценко, отримували зиск від розпродажу майна армії. Апаршин підкреслює, що реалізацією надлишкового військового майна займалося не Міноборони, а спеціалізовані підприємства, повноваження яким надав Кабмін.

«Ці підприємства («Прогрес», «Укрінмаш» та інші) не перебували у сфері управління Міністерства оборони», - зазначив Апаршин та додав, що саме Анатолій Гриценко надалі ініціював скасування ліцензій компаній, які перебували у сфері управління Міноборони, зокрема – «Укроборонлізинг».

Нагадаємо, раніше Анатолій Гриценко  розповідав, що українська армія має складатись з трьох елементів, що буде найбільш ефективно у випадку загрози.

Дописати коментар

0 Коментарі