Європейський суд з прав людини вимагає даних про українських моряків: з’явилась реакція РФ


У міністерстві юстиції Росії заявили, що нададуть Європейському суду з прав людини інформацію про захоплених українських моряків у “розумні терміни”. Там також стверджують, що інформацію щодо стану здоров’я моряків Україна може отримувати по “дипломатичних каналах”.
Відповідну заяву опубліковано на сайті російського відомства.

При цьому мін’юст Росії поскаржився Європейському суду з прав людини на “відсутність офіційних документів”. У відомстві стверджують, що “Суд прийняв до провадження клопотання, підкріплене в основному посиланнями на публікації засобів масової інформації”.

ЄСПЛ проінформований про те, що відповідь на запит буде дана в розумні терміни, необхідні для підготовки інформаційного документа, – йдеться у повідомленні.

У Росії запевняють, що офіційні документи про стан здоров’я українських моряків і наданої їм медичної допомоги могли бути отримані українською стороною від РФ “по дипломатичних каналах і в результаті стандартної в таких випадках міждержавної взаємодії”.

Що сталось в Азовському морі?
25 листопада прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових в Азовському морі. Відомо, що 2 малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир ВМС ЗСУ переходили з порту Одеси до порту в Маріуполі планово та відповідно до міжнародних норм.

Проте в Росії заявили, що нібито українські військові кораблі “неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ” і продовжили рух до Керченської протоки.

Група кораблів ВМС України продовжила свій шлях до Маріуполя. Щоправда, вже під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських воїнів зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків, яких вже арештували в окупованому Криму.

Після цього Україна ввела у 10-и областях воєнний стан до 26 грудня. А Росія блокує українські судна та порти в Азовському морі.

Дописати коментар

0 Коментарі