Тимошенко і Бойко мають однаковий рейтинг – європейські соціологи

Результат пошуку зображень за запитом "Тимошенко Ñ– Бойко"Якби вибори Президента України відбувалися найближчої неділі, більшість опитаних українців віддали б свої голоси за Юлію Тимошенко, Юрія Бойка і Петра Порошенка.

Про це свідчать результати дослідження, опубліковані міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) у європейському виданні EU-Chronicle, передає «Є!»

Зокрема, за Юлію Тимошенко проголосувало б 11,6% опитаних, за Юрія Бойка – 11,5%, за Петра Порошенка – 9,3%. Інші кандидати отримали б меншу підтримку: Володимир Зеленський – 5,6%, Олег Ляшко – 5,1%, Анатолій Гриценко – 4,9% і Святослав Вакарчук – 4,2%. Серед інших кандидатів найбільш позитивну динаміку зростання показав Ілля Ківа (2,3%).Відзначимо, що в опитуванні були вказані прізвища тих політиків, які з найбільшою ймовірністю візьмуть участь в президентських виборах. Як відзначають соціологи, в той час як електоральний вплив таких подій, як конфлікт в Азовському морі та введення воєнного стану буде помітний пізніше, і потребує додаткового дослідження, більш активна діяльність партій і окремих політиків в кінці осені вже встигла істотно вплинути на настрої виборців.

Так, серед помітних тенденцій відзначається зростання електоральної підтримки Юрія Бойка і новоствореної «Опозиційної платформи – За життя», а також позитивна динаміка невеликих політичних проектів. Серед негативних тенденцій – просідання рейтингу «Опозиційного блоку», а також рейтингу Святослава Вакарчука, від якого очікували заяви про початок політичної кар’єри, але її так і не було.

Що стосується парламентських виборів, найбільшу кількість голосів можуть отримати «Батьківщина» на чолі з Юлією Тимошенко (12,3%), «Опозиційна платформа – За життя», очолювана Вадимом Рабіновичем (9,8%), «Слуга народу» Володимира Зеленського (8,1%), «Блок Петра Порошенка -” Солідарність “» (7,9%), Радикальна партія Олега Ляшка (6,2%) і «Опозиційний блок» Вадима Новинського (5,3%).


Інші політичні партії, зокрема «Громадянська позиція» (Анатолій Гриценко), «Самопоміч» (Андрій Садовий), ВО «Свобода» (Руслан Кошулинський), Соціалістична партія України (Ілля Ківа), «Народний фронт» (Арсеній Яценюк) і інші мають невеликий шанс на проходження до нового складу Верховної Ради України.

Опитування проводилося на території України (за винятком тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також АР Крим) міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) у період з 26 листопада по 1 грудня 2018 року. Загальна кількість респондентів склала 2020 осіб. Метод опитування – прямі інтерв’ю. Ймовірна похибка не перевищує 2,2%.

Дописати коментар

4 Коментарі

 1. Немає е-адреси європейського джереда. Перевірити інформацію неможливо. Рейтінги європейців протирічать українським. Схоже на маніпуляцію.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Ось посилання: http://eu-chronicle.eu/2018/12/ukrainian-voters-sentiment/

   Видалити
  2. Ноги цього журналу та опитування стирчать від головного редактора Ralph Niemeyer та його колишньої дружини -лідерки партії лівих Сари Вагенкнехт.

   Видалити
 2. Головний редактор цього журналу - комуніст Ralph T.Niemeyer - колишній чоловік одіозної комуністки в Бундестазі, яка критикує режим України і є підстилкою Кремля. Але це не головне. Ось одна з книг письменника-публіциста Німайєра, яка має назву "Німеччина після капіталізму" :)))) https://books.google.com.ua/books?id=1ZAn9EeGDFYC&pg=PA212&lpg=PA212&dq=ralph+t.+niemeyer&source=bl&ots=i1TvEn-DY4&sig=jtLmoZ0kUQ6Mjp4KkGzRpRJ9uL4&hl=ru&sa=X&ved=2ahUKEwjT5q2z05LfAhVPp4sKHT7kA5Y4ChDoATAEegQIAhAB#v=onepage&q=ralph%20t.%20niemeyer&f=false

  ВідповістиВидалити