125 років тому народився Олександр Довженко

Світлина від «Я словом проросту скрізь ґраніти..».
125 років тому народився український режисер Олександр Довженко, і сьогодні Довженко-Центру виповнюється 25 років! До цієї дати 12 вересня відбудеться відкриття виставки: Відкриття Музею кіно: Виставка ВУФКУ. Lost & Found.

Легендарний режисер Олександр Довженко був однією з ключових фігур #ВУФКУ. Працюючи у Всеукраїнському фотокіноуправлінні, він зняв свою знамениту «німу трилогію» – фільми «Звенигора» (1928), «Арсенал» (1929) і «Земля» (1930), які принесли йому світове визнання. Стрічки режисера зберігаються у Фільмофонді Довженко-Центру, а у 2014 році були відреставровані, а згодом видані у DVD-збірці з новими саундтреками гуртів FUTUREthno, ДахаБраха та джазового піаніста Юрій Кузнєцова. Більше про видання: http://bit.ly/2k9sT0V.

Феномен українського режисера Олександра Довженка в локальному та міжнародному контексті досліджує відомий канадський вчений Богдан Небесьо у своїй книзі “Німа кінотрилогія Олександра Довженка”. Ця академічна розвідка в українському перекладі вийшла друком у 2017 році в рамках видавничої програми Довженко-Центру. Більше дивіться тут: http://bit.ly/2lHz1he

Автобіографічна повість Довженка “Зачарована Десна” увійшла до списку топ-100 книг української літератури, який підготували PEN Ukraine спільно з The Ukrainians.
З усіма книгами, які увійшли до списку можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/2lOCtGL


Дописати коментар

0 Коментарі