Сергій Мазепа: законопроект щодо зняття мораторію на продаж землі має обговорюватися із представниками громади, фермерів та сільгоспвиробників

На сьогоднішній день мораторій на відчуження земельних ділянок товарного сільськогосподарського виробництва не розв'язує усіх проблем земельних правовідносин. Однак відкриття ринку землі може викликати чимало негативних наслідків. Це питання може залишитися не вирішеним, якщо сьогодні громада, місцева влада, сільгоспвиробники не долучаться до формування земельного законодавства.

Уявімо ситуацію, що після зняття мораторію на продаж землі на Київщину приїжджає велика зарубіжна компанія, і, фактично за безцінь, зкуповує усю землю області. Що станеться? Громадяни можуть стати заручниками монополістів. Тому, ціна за гектар та максимальний розмір земельної ділянки під час її купівлі/продажу також має бути затверджено на законодавчому рівні. 

Необхідно добитися, щоб усі сільськогосподарські підприємства, які сьогодні використовують земельні ділянки на правах оренди, матимуть можливість після відміни мораторію викупити у громадян землю. І влада, якщо вона зацікавлена у тому, щоб земля і надалі оброблялася, а не була викуплена для спекуляцій, повинна подбати про допомогу сільгоспвиробникам в набутті права власності на земельні ділянки. Це може бути надання кредитів, компенсація відсотків по кредитам, отриманим в фінансових установах тощо.

Чи стане земельне законодавство працювати на селянина, залежить від нас самих. Пропоную місцевій владі, сільгоспвиробникам, кожному громадянину разом вжити для цього всі можливі важелі впливу! 


Дописати коментар

0 Коментарі