Олександр Качний: Необхідно провести перевірку коштів, які виділяє держава на підтримку кінематографії

Про це народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Олександр Качний заявив під час брифінгу у Верховній Раді у четвер, 12 вересня, коментуючи законопроект №1058 «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні».

Він зазначив, що підтримка кінематографії – це гарна і потрібна справа, проте є певні зауваження щодо розподілу коштів.

«У минулому році у Державний бюджет було закладено близько 500 млн гривень для підтримки кіновиробників. З інших програм до цього фінансування було додано практично 1,7 млрд грн. За останні роки з продажу квитків на фільми, які випускалися за державної підтримки, держава отримала всього 30 млн гривень. Ми досі не маємо відповіді, за якими критеріями обиралася ці кіновиробники і ця кінопродукція», - сказав Олександр Качний.

«Ми пропонували, щоб у законопроекті №1058 були відпрацьовані і надані ті критерії, за якими будуть відбирати кіно виробників. На жаль, ні механізмів, ні критеріїв, за якими працюватиме кінематограф, ми не почули. Я погоджуюся з нашими колегами, авторами альтернативного законопроекту №1058-1, у якому йдеться про підтримку українського кіновиробника. На жаль, у законопроекті №1058 український виробник зовсім відсутній», - зазначив опозиційний політик.

Парламентар наголосив, що необхідно провести перевірку використаних бюджетних коштів.

«Ми хотіли б звернутися до правоохоронних органів, до Рахункової палати, щоб була проведена перевірка використання бюджетних коштів. 1,7 млрд гривень – це великі гроші. Наприклад, сьогодні близько 1 млрд грн виділяється на інсулінозалежних громадян. Державою недофінансується програма гемодіалізу», – підкреслив народний депутат.

«Ми готові говорити про те, що сьогодні потрібні патріотичні фільми. Але потрібно розібратися, як використовуються ці кошти і які фільми ми маємо змогу у результаті дивитися», - резюмував Олександр Качний.

Дописати коментар

0 Коментарі