В Україні подорожчає дизпаливо, - експерт

В Україні назріває дефіцит дизельного палива, у зв'язку з чим очікується його істотне подорожчання. Про це в середу, 18 вересня, повідомив на своїй сторінці в Facebook директор консалтингового агентства А-95 Сергій Куюн.

"Вчора зупинився нафтоперевальний комплекс у Херсоні, сьогодні свіжа інформація: зупиняється "Південний" - друга за потужністю морська перевалка в Україні. Палива для відвантаження залишилося на один день", - написав він.

За його інформацією, проблеми з перевалкою дизпалива пов'язані з діями українських митників.

"У резервуарах (порту "Південний", - ред.) знаходиться 27 тис. т дизпалива з Греції, яке сюди возять вже кілька років. За останніми даними, енергетична митниця готує документи на відмову оформлення цієї партії, бо митна лабораторія знайшла там перевищення по сірці в розмірі 0,1% від нормативу. При цьому в документах лабораторії зазначено, що похибка дослідження становить 1,7%. При цьому є мінімум п'ять різних досліджень цієї партії в міжнародних лабораторіях, які показали вміст сірки 9,4 ppm, тобто в межах норми", - пише директор А-95.

За його словами, проблема в тому, що ці 27 тисяч тонн "закупорили" термінал і не дозволяють прийняти ще два танкери з 30 тис. т, які заплановано до перевалки на другу половину вересня.

"А без цих партій баланс ринку у вересні взагалі не танцює, враховуючи зниження відвантажень білорусами і наглухо порожню трубу з Росії. І це значить, що ціна полетить ще більше, і сауди тут ні до чого. За нашими оцінками, вже сьогодні через дефіцит ажіотажна (може комусь подобається слово спекулятивна) складова в ціні вагонних партій дизпалива досягла 2900 грн/т, або понад 10%. Прогнозувати, скільки коштуватиме дизель, без очікуваних морських поставок у вересні я не беруся", - додав Куюн.

Раніше представник президента в Кабміні заявляв, що в Україні помітний потенціал для зниження цін на бензин і дизпаливо. 

Опублікувати коментар

0 Коментарі