Православна Церква святкує Різдво Пресвятої Богородиці

21 вересня православні віряни відзначають велике двунадесяте свято – Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. Про це повідомляє Спілка православних журналістів. 

Різдво Пресвятої Богородиці святкується Церквою як день всесвітньої радості. У цей світлий день, на рубежі Старого і Нового завітів, народилася Преблагословенна Діва Марія, предуставлена від віку Божественним Промислом послужити таємниці втілення Бога Слова – стати Матір'ю Спасителя світу, Господа нашого Іісуса Христа.

Про Різдво Богородиці і про її батьків відомо з апокрифічного Протоєвангелія Якова (II століття), з якого ми дізнаємося, що Пресвята Діва Марія народилася в невеликому Галілейському місті Назареті й батьками її були праведні Іоаким з роду пророка і царя Давида й Анна з роду первосвященика Аарона.

Подружжя було бездітне, й це було джерелом скорботи для пари. Безчаддя вважалося в єврейському народі покаранням Божим за гріхи, тому святі і праведні Іоаким і Анна терпіли несправедливу ганьбу від своїх співвітчизників.

Досягнувши похилого віку, Іоаким і Анна не втрачали надії на милість Божу, твердо вірячи, що Богу все можливо, і він може розв’язати неплідність Анни навіть в її старості, як колись розв’язав неплідність Сари, подружжя Патріарха Авраама. Святі Іоаким йі Анна дали обітницю присвятити Богу для служіння в храмі дитя, яке їм пошле Господь.

В одне зі свят старець Іоаким приніс в Єрусалимський храм свою жертву в дар Богу, але первосвященик не прийняв її, назвавши Іоакима негідним через його бездітність. Після цього невтішний Іоаким пішов у пустелю й там зі сльозами молився Господу про дарування дитяти.

Свята Анна, дізнавшись, що сталося в Єрусалимському храмі, гірко плакала, проте не нарікала на Господа, а молилася, закликаючи на свою сім'ю милосердя Боже.

Господь виконав їхнє прохання, коли святе подружжя досягло похилого віку й приготували себе доброчесним життям до високого звання – бути батьками Пресвятої Діви Марії, майбутньої Матері Господа Іісуса Христа. Архангел Гавриїл приніс Іоакиму і Ганні радісну звістку: молитви їхні почуті Богом, і у них народиться Преблагословенна дочка Марія, через яку буде даровано спасіння всьому світу.

Після цього Анна зачала. Як пише Протоєвангеліє Якова, «пройшли належні їй місяці, і Анна в дев'ятий місяць народила». Праведники виконали дану ними обітницю Богу й віддали дочку Марію в Єрусалимський храм, де вона служила до повноліття.

Пресвята Діва Марія Своєю чистотою і чеснотою перевершила не тільки всіх людей, але й ангелів, явилася живим храмом Божим.

Різдво Божої Матері ознаменувало настання часу, коли почали виповнюватися великі та втішні обітниці Божі про спасіння роду людського від рабства диявола. Ця подія наблизила на землі благодатне Царство Боже, царство істини, благочестя, чесноти і безсмертного життя. Матір Первородного всієї тварі є і всім нам по благодаті Матір'ю і милосердною Заступницею, до Якої ми постійно звертаємося із синівським завзяттям.

Опублікувати коментар

0 Коментарі