Олег Мазепа: необхідно збільшити максимальний розмір пенсії за вислугу років, а також провести перерахунок виплат усім категоріям пенсіонерів

Минулий рік був бурхливим та напруженим. Усупереч окремим нормам Закону №2262 та Конституції України максимальний розмір пенсії за вислугу років було зменшено з 90% до 80%, а згодом і до 70%. А вирішення питання перерахунку раніше призначених пенсій перейшло до повноважень Кабінету міністрів України, який у "ручному режимі" почав регулювати це питання, що призвело до масових протестів військових пенсіонерів. Вулиці Києва охопили мітинги, а у повітрі стояв "запах народного обурення". 

Фракція ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ пропонує внести зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Закон № 2262), що дозволить відновити соціальні гарантії осіб, звільнених з військової служби, а також інших осіб, які мають право на пенсію на умовах Закону № 2262, у частині призначення та перерахунку раніше призначених пенсій, а також максимального розміру пенсій за вислугу років.

Сплікуючись із представниками ветеранських (військових) організацій у Василькові, я щоразу чую про проблеми пенсійного забезпечення. Людям, які боронили нашу Вітчизну, не вистачає коштів, отож доводиться "затягувати ремені" та просити допомоги у дітей або родичів. А якщо говорити про інших пенсіонерів? Людина працювала більше 35 років, втратила здоров'я, а їй пропонують жалюгідну "подачку", у вигляді мінімальної зарплати. І це при тому, що і стара, і нова влада обіцяли вирішити питання пенсійного забезпечення якнайшвидше. 

Я сподіваюся, що у депутатів Верховної ради вистачить розуму прийняти соціально важливі законопроекти, забезпечивши достойне життя громадян! 


Дописати коментар

0 Коментарі