Ієрарх УПЦ розповів, як подолати душевний біль

Єпископ Віктор (Коцаба) поділився своїм рецептом перемоги над душевним болем.

Єпископ Баришівський Віктор (Коцаба) нагадав віруючим, що душевний біль сильніший фізичного, і подолати його можна тільки через прощення, любов і молитву. Про це він розповів у своєму авторському блозі на сторінках інтернет-видання «Я-кореспондент». 

На думку владики, «фізичний біль – це явище минуще» і його слід сприймати «як свого роду захисну реакцію організму на зовнішні подразники». Тому, каже він, «хоча ми й боїмося болю і намагаємося його уникнути, він буде супроводжувати нас до кінця земного життя. Можна навіть сказати так: як тільки ми перестанемо відчувати біль – наше життя закінчиться».

Водночас, вважає ієрарх УПЦ «є біль, який набагато страшніший фізичних страждань – це біль душевний... Особливо, коли душа болить від образи, яку завдала близька для нас і дорога серцю людина».

«Що ми, як християни, повинні робити в цьому випадку?» – запитує владика.

Відповідаючи на це питання, єпископ Віктор підкреслює, що «перший лікувальний засіб від душевного болю - це прощення». Він нагадує, що «прощення – не примус, не договір з собою, а радість від любові, яку ми здатні розділити з іншими, забувши про образи».

Другий елемент перемоги над душевним болем – це християнська любов: «той, хто любить ближнього свого, хто бачить у ньому образ Божий, ніколи не буде сприймати несправедливість за правду. Справжній християнин завжди відокремлює гріх від того, хто його зробив. Тоді і любов не порушиться і не зникне».

І третій елемент, каже владика Віктор, – це молитва: «молитва за всіх, хто заподіює нам біль. Молитва за всіх, хто любить і не любить нас. А особливо, молитва за людину, за дії і вчинки якої болить душа».

Таким чином, рецепт перемоги над душевним болем, пише далі ієрарх, буде виглядати так: «занурюємо душу в прощення, наповнюємо її любов'ю і омиваємо молитвою. Тоді і біль пройде, і радість прийде. Тому що той, хто вміє прощати, любити і молитися, буде найщасливішою людиною в світі!». 

Дописати коментар

0 Коментарі