Рада голосами "Слуги народу" ухвалила закон про імпічмент

Верховна Рада голосами фракції монобільшості ухвалила в цілому президентський закон про процедуру імпічменту. За проголосувало 245 народних депутатів, із них 244 є представниками "Слуги народу".

Онлайн-трансляцію пленарного засідання вів телеканал "112 Україна".

Президентський законопроект розглядали за спрощеною процедурою. Першим голосуванням його підтримали за основу. За проголосувало 337 народних депутатів, серед них "Слуга народу", "Опозиційна платформа - За життя", позафракційні нардепи, фракція "Батьківщини" та депутатська група "За майбутнє". Дві політсили - "Європейська солідарність" і "Голос" - переважно утрималися.

Другим голосуванням Рада визнала президентський законопроект щодо процедури імпічменту таким, що не потребує доопрацювання. Це рішення підтримали 245 нардепів, із них 243 - представники фракції "Слуги народу" та двоє позафракційних. Фракції "Опозиційної платформи - За життя", "Європейської солідарності" та "Голосу" переважно виступили проти, у "Батьківщині" та групі "За життя" нардепи утримувалися або голосували проти.

Така ситуація викликала протест з боку опозиції. Фракцію монобільшості звинувачували в порушенні регламенту та закликали надати можливість подати поправки до проекту законодавчого акту.

Проте спікер парламенту Дмитро Разумков оголосив і третє голосування - за президентський закон про процедуру імпічменту в цілому. За проголосували 245 нардепів, із них 244 - представники "Слуги народу", один позафракційний (Дмитро Разумков). Проти виступили "Опозиційна платформа - За життя", "Європейська солідарність" та "Голос". У депутатській групі "За життя" утримувалися або тиснули червону кнопку. Позафракційні та "Батьківщина" утрималися.

Дописати коментар

0 Коментарі