Юрій Павленко: Відмова Верховної Ради направити делегацію до ПАРЄ – безвідповідальний і недалекоглядний крок

На цьому наголосив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Юрій Павленко.

«Припинення конфлікту в Донбасі — основна мета зовнішньої політики української держави сьогодні. Саме на досягнення миру повинна бути спрямована вся дипломатична активність і участь в роботі міжнародних організацій. Важливо показати, що Україна шукає миру, намагається прибрати всі лінії розмежування і об'єднати свою країну та весь Європейський континент. І що ми чекаємо міжнародної дипломатичної допомоги у врегулюванні конфлікту. Це буде заявкою на нову роль України в Європі», — зазначив парламентар.

Юрій Павленко звернув увагу, що відмова Верховної Ради направити делегацію до ПАРЄ, тим паче в ювілейний 70-ий рік від дня заснування Ради Європи, є безвідповідальним і недалекоглядним кроком. Це продовження тієї політики, через яку виникала так звана «втома Заходу від України».

«Рішення про ненаправлення української делегації до ПАРЄ необхідно переглянути. Впродовж останніх п'яти років Україна не мала системної зовнішньої політики — були демарші, бойкоти, гучні заяви і нескінченні інтриги. Вибудувати відповідальну зовнішню політику поки що не спромоглася й нова влада. Замість цього панує повна неузгодженість і хаос», — сказав народний депутат.

Юрій Павленко зазначив необхідність перегляду курсу зовнішньої політики, яку проводить влада, з мілітаристської риторики на риторику миру, як того вимагає суспільство.

«Нам потрібно сконцентруватися на встановленні миру, на завданнях власного розвитку, нам потрібні довгострокові гарантії миру і безпеки. Це може дати тільки позаблоковий курс і нейтральний статус. Крім того, Україні необхідно прислухатися до позиції європейських партнерів, країн-гарантів Мінських угод, чітко опрацювати весь механізм політичного врегулювання і підписати дорожню карту. Це відкриє шлях і до стійкого припинення вогню, і до розведення сил, і до зустрічі Нормандської четвірки», — резюмував опозиційний політик.

Опублікувати коментар

0 Коментарі