Україна подала клопотання про відвід судді, який розглядає справу про "скіфське золото"

Україна подала клопотання про відвід судді Апеляційного суду Амстердама, який розглядає справу про "скіфське золото". Про це повідомляє Міністерство юстиції України. 

"Міністерству юстиції стало відомо про існування обставин, які можуть свідчити про упередженість судді, який розглядає справу, що викликає сумнів у його об'єктивності в розгляді цієї справи", - наголошується в повідомленні.

Мін'юст повідомляє, що суддя Апеляційного суду Амстердама протягом декількох років здійснював представництво інтересів російської компанії "Промнафтобуд" у справі проти ВАТ "ПК "ЮКОС", а тому фактично захищав інтереси Російської Федерації як основного інтересанта у вирішенні справи на користь "Промнафтобуду". Крім того представництво інтересів "Промнафтобуд" він здійснював у тісній співпраці з адвокатами, які представляють інтереси кримських музеїв.

Нагадаємо, з 2015 року Міністерство юстиції України здійснює представництво інтересів держави Україна у справі про повернення музейної колекції "Крим. Золотий острів в Чорному морі" на територію України.

У провадженні Апеляційного суду Амстердама знаходиться апеляційна скарга Центрального музею Тавриди, Бахчисарайського історико-культурного заповідника, Керченського історико-культурного заповідника та Національного заповідника "Херсонес Таврійський" на рішення Окружного суду Амстердама від 14.12.2016, яким були задоволені вимоги держави Україна про повернення музейних об'єктів на територію України.

Виставку "Крим: золото і таємниці Чорного моря", в якій налічувалося понад 500 експонатів з кількох музеїв Криму, показували в археологічному музеї Алларда Пірсона в Амстердамі влітку 2014 року. Через анексію Криму Росією експозицію не повернули на півострів.

14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама прийняв рішення про те, що експонати кримських музеїв повинні бути повернуті в Україну. Рішення винесли на підставі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності повинні бути повернуті суверенній державі, яка надала їх для тимчасової експозиції.

28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від окупаційної влади Криму апеляцію на це рішення суду. Там вважають, що "скіфське золото" має зберігатися на окупованому півострові.

Дописати коментар

0 Коментарі