Нобелівську премію миру 2019 присудили премьер-министру Ефіопії

Нобелівську премію миру за 2019 роцi присудили прем'єр-міністру Ефіопії Абій Ахмеду Алі за його зусилля зі встановлення миру між Ефіопією та Еритреєю. Про це Норвезький Нобелівський комітет повідомив під час спеціальної прес-конференції в Осло в п'ятницю.

Нагорода присуджена йому з формулюванням: "За зусилля із досягнення миру і міжнародного співробітництва та зокрема за рішучі ініціативи із розв’язання прикордонного конфлікту з сусідньою Еритреєю".

Цього року вже названі лауреати в чотирьох галузях. В галузі медицини нагороду отримали Вільям Кейлін-молодший, Пітер Реткліфф і Грегг Семенза, які досліджували механізми пристосування клітин до коливань рівня кисню. Потім були названі володарі премії в області фізики – Джеймс Піблс, а також Мішель Майор і Дідьє Кело, чиї роботи стали основоположними для становлення і розвитку космології. Також вже відомі імена зазначених нобелівкою хіміків – це Джон Гуденаф, Стенлі Віттінгем і Акіра Йосіно, які винайшли і вдосконалили технологію літій-іонних акумуляторних батарей. А напередодні Нобелівський комітет оголосив володарів премії в галузі літератури одразу за два роки. Нагороду за 2018 рік отримала польська романістка українського походження Ольга Токарчук, а також австрійський письменник і драматург Петер Хандке. У понеділок стане відомо ім'я володаря спеціальної нагороди в галузі економіки.

Нагадаємо також, що у 2018 році Нобелівську премію миру розділили конголезький лікар Деніс Муквеге і єзидська активістка Надя Мурад, які борються проти використання сексуального насильства як зброї війни. Роком раніше цю нагороду отримала Міжнародна кампанія за усунення ядерної зброї ICAN. А у 2016 році – президент Колумбії Хуан Мануель Сантос за зусилля з припинення більш ніж 50-річної громадянської війни в країні.

Дописати коментар

0 Коментарі