Проведення виборів у Києві 8 грудня малоймовірно, - Корнієнко

Заступник голови парламентської фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив, що проведення виборів у Києві 8 грудня малоймовірно. Про це Корнієнко сказав в інтерв'ю виданню "Інтерфакс".

"Якщо говорити про 8 грудня, то, очевидно, ми вже не встигаємо. Тим паче, що Комітет, найімовірніше, рекомендує до першого читання проект 2143-3, в якому дата виборів не визначається взагалі", - сказав Корнієнко.

Заступник голови фракції додав, що оголосити вибори потрібно буде окремою процедурою, що в короткі терміни малоймовірно.

За словами Корнієнка, закон про місцеві вибори відводить на виборчий процес 60 днів, з чого випливає, що парламенту потрібно до 8 грудня ухвалити рішення про проведення виборів, а Центральній виборчій комісії негайно їх оголосити.

Також Корнієнко зазначив, що новий склад ЦВК поки не сформований і "є ймовірність", що вибори в Києві відбудуться навесні, одночасно з місцевими виборами по всій Україні.

Раніше повідомлялося, що до Верховної Ради України внесено законопроект № 2143 про внесення змін в закон "Про столицю України – місто герой Київ", згідно з яким позачергові вибори мера і депутатів міської ради можуть відбутися 8 грудня 2019 року.

Нагадуємо, що 22 липня стало відомо, що партія "Слуга народу", яка отримала більшість в українському парламенті, ініціює законопроект, який розділить посади мера Києва і голови КМДА. 

Зі свого боку Кличко заявив, що позбавлення обраного мера виконавчих повноважень – це повернення методів управління часів президента-втікача Віктора Януковича і позбавлення Києва самоврядування. Окрім цього, Кличко заявив, що в разі розподілу повноважень він буде ініціювати дострокові вибори київського міського голови. 

Далі в конфлікт включився близький до президента Зеленського Андрій Богдан. Під час прес-конференції голова Офісу президента заявив, що Віталій Кличко повинен покинути посаду голови КМДА відповідно до ч. 2 ст. 8 закону про місцеві держадміністрації (в якій йдеться, що голови держадміністрацій призначаються на посаду і звільняються президентом за поданням Кабміну на строк повноважень президента). Богдан закликав уряд надати подання про звільнення голови Київської міської державної адміністрації. Окрім того, голова Офісу президента заявив про існування так званого інституту "смотрящих" у КМДА. Разом з тим він допустив призначення Віталія Кличка на посаду спікера Київської міської державної адміністрації.

Кличко назвав історію Богдана "байками зі склепу", звинуватив главу Офісу президента в маніпуляції Конституцією та законами, а також закликав передавати правоохоронним органам так звані "страшилки".

4 вересня Кабмін на своєму засіданні схвалив звільнення Віталія Кличка з посади голови КМДА. Кабмін вже звернувся до президента Володимира Зеленського щодо звільнення Кличка. Сам же чинний мер Києва заявив, що подання Кабміну на його звільнення з посади голови КМДА є незаконним і суперечить Конституції. 

Опісля Кличко оголосив про консультації щодо дострокового припинення повноважень Київради, а ще через день - висловив впевненість, що він виграє вибори. Й ось що потрібно знати про вибори в столиці.

Дописати коментар

0 Коментарі