Кремль погоджується на обмін полоненими з Україною у форматі "всіх на всіх", - Пєсков

Кремль погоджується на обмін полоненими з Україною у форматі "всіх на всіх". Про це заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, повідомляє "Інтерфакс". Він заявив, що обмін полоненими в такому форматі має бути кінцевою метою. Також Пєсков зазначив, що робота в цьому контексті триває. 

"З російської сторони давно було зазначено, що в Росії були б раді здійснити обмін "всіх на всіх", - сказав Дмитро Пєсков. 

При цьому він зазначив, що все залежить від готовності обох сторін. Нагадаємо, голова МЗС України Вадим Пристайко заявив, що наступного тижня планується масштабний обмін полоненими між Україною і РФ.

7 вересня відбувся перший етап обміну полоненими у форматі "35 до 35". До України повернулися 24 моряки, журналіст Роман Сущенко, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Павло Гриб, Станіслав Клих, Микола Карп'юк, Володимир Балух, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров і Микола Сизанович. Раніше президент Зеленський заявив, що на засіданні Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі у вівторок, 1 жовтня, обговорювали питання щодо наступного етапу звільнення полонених.

Цього самого дня Україна повідомила про погодження тексту "формули Штайнмаєра" у відповідь на лист спецпредставника ОБСЄ в ТКГ Мартіна Сайдіка. Підписання українською стороною "формули Штайнмаєра" є умовою для участі в саміті "нормандському форматі".

Канцлер Німеччини Ангела Меркель підтвердила, що зустріч у "нормандському форматі" відбудеться в Парижі, хоча конкретної дати не назвала. Прес-секретар Меркель раніше заявила, що чотиристоронній саміт відбудеться в "найближчому майбутньому".

Дописати коментар

0 Коментарі