Харківський коксохім захопили рейдери, – ЗМІ

Харківський коксовий завод захоплений рейдерами, пише видання "Вести". Як повідомляють джерела на підприємстві, захоплення відбулося 27 вересня.

Підставою послужили видані приватним нотаріусом Станіславом Клопотовим документи про переведення нерухомості заводу у власність "Ощадбанку" і негайну передачу майна в оренду якомусь торговому дому "НОВОМЕТ".

"Ситуація розвивалася в кращих традиціях вітчизняного рейдерства: насильницьке проникнення на територію, розстановка "тітушок" біля прохідних і воріт, несанкціонований доступ до документації та комп'ютерів адміністрації. Як вишенька на торті - залякування ІТП, примус колективу до термінового працевлаштування у нових господарів, і підозріла бездіяльність поліції і прокуратури, куди під час "штурму" безперервно дзвонили охорона і адміністрація заводу", - заявляють автори публікації.

За даними ресурсу, рейдерів підтримав мер Харкова Геннадій Кернес. У своєму телеграм каналі він заявив, що "на зустрічі колективу, нових власників і місцевих жителів склали план, як допомогти людям жити і годувати сім'ї, а головне – як погасити сумно знаменитий "факел", який труїть весь південний Харків".
"Прибути на захоплене підприємство через 3 дні після вибивання дверей - крок, безумовно, сміливий, а головне, багатозначний. По-перше, це означає, що Геннадій Адольфович відкрито підтримав сумнівне заволодіння майном заводу, не чекаючи мінімальної юридичної оцінки того, що відбувається або хоча б стабілізації ситуації. По-друге, градоначальник виступив на боці рейдерів перед колективом, переконуючи підписувати договори з новими "господарями" і особисто ручаючись за виплату "підйомних" - отакого мікроподкупу робочих", - стверджують автори розслідування.

За їх словами, Кернес в ролі "нового ефективного власника" представив місту і заводчанам бізнесмена Сергія Кузяру.

"Особа у своєму роді унікальна, замазана в відмивальні схеми ще пріснопам'ятного "АРСУ" (компанія по збуту вугілля Ігоря Гуменюка, в свій час продана Рінату Ахметову), афілійована з вугільними активами "Сім'ї", а після Євромайдану відома лобіюванням поставок палива з РФ. Бекграунд говорить сам за себе, і розраховувати на соціальну, і вже тим паче екологічну, відповідальність такого бізнесу було б наївно", - наголошується в публікації.

Автори розслідування впевнені, що заява про запуск сучасних очисних установок просто прикриття рейдерського захоплення.

"Сумнівність відбувається очевидна навіть людині, далеким від юриспруденції. Зрештою, кредити є у всього українського бізнесу, але негайно, без дотримання жодних процедурних вимог, його майно все ж на банки не переписується, і першому зустрічному під контроль не передається. Підприємство, хоч і не без проблем, але працює, по мірі сил виконуючи зобов'язання перед колективом і держбюджетом. Чи зможуть це робити нові "власники" - питання не пусте, оскільки крім екологічних побажань мера нічого про перспективи заводу публіці повідомлено не було. Вартість таких проектів - мільйони доларів, а нові "інвестори" швидше звикли брати, ніж віддавати. Крім того, захищеність інвестицій в Україні - притча во язицех, і в "НОВОМЕТІ" не можуть не розуміти, що їх вдалий маневр можуть повторити вже стосовно їх самих. За підтримки того ж мера, наприклад. Він пообіцяв розмістити на заводі приймальню, так що при бажанні, може проводити прес-конференції з усе новими і новими "власниками" хоч три рази на дню", - резюмується автори статті.

Дописати коментар

0 Коментарі