Металурги закликають Зеленського не допустити економічної катастрофи в Кривому Розі

Картинки по запросу промисловість
Прийняття законопроекту 1210, якою передбачено підвищення рентних ставок на видобуток залізної руди в кілька разів, змусить власників зупиняти виробництва, тому що привезти руду з Росії буде коштувати в рази дешевше. Про це йдеться в листі глави Федерації металургів україни Сергія Біленького і керівника Центрального комітету профспілки металургів і гірників Сергія Комишева Президента України Володимиру Зеленському, копія якого є в розпорядженні Мінпрому.

Автори листа звернули увагу, що найсильніший удар буде завдано по рідному місту глави держави – Кривому Розі.

"Пан Президент, Ви прекрасно знаєте, як будується економіка. Ви знаєте, що відбувається з містами в яких закриваються підприємства. Ми всі були свідками цього в дев'яності. Підвищивши рентну плату на видобуток залізної руди, знищивши наші гірничо-збагачувальні комплекси, народні депутати вб'ють Кривий Ріг", - йдеться в листі.

Автори звернення до глави держави зазначили, що в разі зупинки Гзк без роботи залишиться маса людей, що працюють в тому числі і в малому бізнесі – продавці магазинів, працівники АЗС, майстри салонів краси і багатьом іншим, зеленски оскільки у гірників не буде грошей.

"Спочатку це буде удар по Кривому Розі – молодь почне шукати нові міста і країни для життя, професіонали також виїдуть за кордон і залишаться у нас тільки старики, які будуть тихо доживати свій вік. А потім вдарить і по Україні", - застерігають автори листа.

Вони підкреслюють, що такого розвитку подій у нашій країні не можна допустити. "Вас обрав народ України і Ви обіцяли піклуватися про народ. Ви просили кожного з нас взяти на себе відповідальність за розвиток країни і люди охоче допомагають Вам кожен день на своєму робочому місці. Володимир Олександрович, люди підтримують Вас у всьому, але зараз вони просять Вас підтримати їх. Ваш народ просить про допомогу і сподівається, що Ви дійсно дбаєте про людей, а не про інтереси олігархів. Подумайте, будь ласка, про кожного українця і не допустіть великої трагедії в рідному місті і в Україні", - йдеться у зверненні до Президента.

Як відомо, законопроектом 1210 пропонується не тільки підвищити рентну плату за видобуток залізної руди з 8% до 10%, але і збільшити нижній поріг рентабельності залізорудної сировини з 14-25% до подвійної облікової ставки НБУ – сьогодні це 33%. Також пропонується в якості бази для оподаткування брати вартість товарної продукції (в т. ч. концентрату, агломерату, окатишів із вмістом Fe62-68% замість вартості видобутої руди з вмістом Fe16-30%.

Дописати коментар

0 Коментарі