Шість тисяч аграріїв у Києві вимагали припинити тиск силовиків на агропідприємства

"Не вбивайте економіку! Збережіть наші робочі місця!" З такими гаслами близько 6 тисяч аграріїв з усієї України провели акції протесту під Кабінетом міністрів України, Верховною Радою, Генпрокуратурою та НАБУ.


Про це повідомляє 112-Україна. 

У 2019 році Україна експортувала аграрної продукції на 22,4 млрд дол, що на 20% більше, ніж роком раніше. Цього року посівна кампанія під загрозою - 6000 працівників найбільших українських агрохолдингів – "Укрлендфармінгу" та "Авангарду" - прийшли до будівлі Кабінету міністрів України. Аграрії запевняють, дії силовиків можуть зірвати посівну кампанію і зупинити роботу птахокомплексів, а тисячі людей можуть опинитись без роботи.

Як зазначила Ірина Мельник, керівник фінансово-аналітичного департаменту "Авангард", вона і співробітники компаній "Укрлендфармінг" та "Авангард" не можуть спокійно працювати, тому що хвилюються, що завтра їх можуть закрити.

"Всі ці люди, яких ви бачите, прийшли сьогодні за своє. Вони не прийшли за гроші, вони не прийшли, тому що їх попросили, вони прийшли, тому що за ними ще більше десятків тисяч людей… На шляху нашої боротьби за захист наших робочих місць ми будемо захищати нашу компанію до кінця", – сказала вона.

Як повідомив Василь Марчук, директор ТОВ "Имперово Фудз", на агропідприємство, яке дає роботу на селі 27 тисячам українців і платить мільярди податків, здійснюється тиск силових структур, а співробітників викликають на допити. "Протягом чотирьох років тривають за надуманим приводом кримінальні справи, які порушено НАБУ начебто… щодо відсутності наших птахофабрик. Ми провели безліч "екскурсій", починаючи від податкових інспекторів до служби безпеки", – зазначив Марчук.

За словами операційного директора ГК "Укрлендфармінг" Галини Ковток, на сьогодні робота компанії дестабілізована, люди бояться, що їх позбавлять робочих місць, домівок і змусять емігрувати на заробітки до сусідніх країн.

"Треба множити такі компанії, як у нас, адже 10 разів так зробимо і виконаємо обіцянку прем'єр-міністра створити 200 тисяч нових робочих місць щороку. Ми знаємо, що ламати це не створювати. Завжди легко ламати, але, на жаль, усе закрите навряд чи потім відкривається наново", - сказала вона, передавши вимоги аграріїв співробітникам Кабміну.

Учасники акції протесту були почуті, і до них вийшов представник Кабміну та прийняв їхнє звернення.

Мітингувальники зазначили, що будуть виходити на протести, доки не захистять своє підприємство.

"Укрлендфармінг" – найбільший український агропромисловий холдинг, який управляє одним із найбільших у країні банком родючого чорнозему – близько 500 тис. га, займається вирощуванням сільськогосподарських культур і насіння, виробництвом цукру, тваринництвом та дистрибуцією сільгосптехніки. До його складу входить агропромислова група "Авангард", компанії якої спеціалізуються на виробництві курячих яєць (з проектною потужністю 1,6 млрд яєць в рік) і продуктів яєчної переробки, які експортуються в близько 40 країн.  

Дописати коментар

0 Коментарі