У Києві обмежують масові заходи та посилюють дезінфекцію


У Києві вживають додаткових заходів для запобігання поширенню коронавірусу Covid-19 та обмежать проведення культурно-масових заходів у закритих приміщеннях. Таке рішення ухвалила Постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА, йдеться на сайті відомства.

"Департамент освіти і науки, Департамент молоді та спорту, Департамент соціальної політики, Департамент культури, районні в місті Києві державні адміністрації, керівники вищих навчальних закладів мають обмежити проведення культурно-масових заходів у закритих приміщеннях закладів та гуртожитків", - йдеться в повідомленні.

Також проводитимуть вологі прибирання з використанням дезінфікувальних засобів і часте регулярне наскрізне провітрювання приміщень.

Пацієнтів з ознаками ГРВІ у лікарнях прийматимуть окремо від всіх інших. Фахівців бригад швидкої, закладів охорони здоров’я мають забезпечити пульс-ексиметрами, апаратами для неінвазивної вентиляції легень.

Департаменту охорони здоров’я та КП "Фармація" доручено забезпечити медичні заклади запасом противірусних препаратів, дезінфекційними засобами та засобами індивідуального захисту, а аптечну мережу – достатньою кількістю противірусних, лікувальних і вітамінних препаратів, засобів неспецифічної профілактики грипу і гострих респіраторних захворювань, а також засобів індивідуального захисту та безперебійну їх реалізацію.

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник пообіцяв, що місто власними силами створить додаткові фільтри в аеропортах.

"Ми готові й діємо відповідно до ситуації. Я закликаю всіх не сіяти паніку, дотримуватися санітарно-гігієнічних норм та бути відповідальними як за своє здоров’я, так і за [здоров’я] оточення. У разі найменших проявів хвороби звертайтеся до свого сімейного лікаря", – заявив Поворозник.

У столиці працює цілодобова гаряча лінія "Порада лікаря телефоном", куди також можна звернутися в разі виявлення симптомів, схожих на ознаки коронавірусу. Кияни можуть телефонувати за номером: 15-83 - зі стаціонарного (безкоштовно) та 044-235-01-01 – із мобільного (згідно з тарифами оператора).

Київський метрополітен, "Київпастранс" мають посилити поточні дезінфекційні заходи на зупинках, у приміщеннях станцій метрополітену, рухомому складі, вагонах поїздів, у вестибюлях та приміщеннях станцій метро, а також забезпечити працівників засобами особистої гігієни та індивідуального захисту (антисептичними засобами, масками медичними одноразового використання) та здійснювати щоденний контроль за станом їхнього здоров’я, щоб не допускати до роботи осіб з ознаками респіраторного інфекційного захворювання.

Керівники установ, підприємств, організацій мають посилити режим поточної дезінфекції в місцях масового перебування людей, таких як: вокзали, заклади торгівлі, заклади культури та торговельно-розважальні заклади, кінотеатри тощо. Працівникам закладів керівники мають забезпечити необхідні умови для дотримання правил особистої гігієни, провести відповідні навчання щодо запобігання поширенню нової коронавірусної інфекції.

У КНУ ім. Тараса Шевченка в усіх корпусах з 5 березня не проводять масові заходи освітнього, наукового, соціального, спортивного та мистецько-розважального характеру. Про це повідомляється на сайті університету.

Призупинили і відрядження за кордон студентів, аспірантів, викладачів, науковців та співробітників. Тимчасово не видають запрошення та не приймають іноземні делегації, групи, окремих іноземних громадян.

Дописати коментар

0 Коментарі