ОПЗЖ вимагає від влади комплексних заходів щодо захисту громадян та економіки від пандемії коронавірусу


Стрімке поширення коронавірусу у світі продемонструвало повну неготовність до нього української влади. Заходи, яких вживає український уряд, запізнілі, епізодичні й безсистемні. Ризики для життя і здоров'я українських громадян залишаються вкрай високими.

Під тиском опозиції влада змушена була посилити прикордонний контроль, задуматися про відновлення системи санітарно-епідемічного нагляду, почати закупівлі тестових систем для виявлення інфекції. Однак цього недостатньо.

Українські лікарні, які постраждали від «реформ», абсолютно не готові до спалахів COVID-19.

У країні просто немає необхідного обладнання та ліків, медики не забезпечені засобами індивідуального захисту і не мають медичних протоколів лікування коронавірусу. У регіонах досі немає тестових систем для виявлення захворювання.

До цього часу не встановлено контроль над в'їздом потенційних носіїв вірусу. Незважаючи на гучні заяви, транспортне сполучення з країнами, де поширився коронавірус, триває. Інфекція продовжує безперешкодно проникати в країну.

Уряд наполегливо ігнорує економічні та соціальні ризики пандемії. Уже весь світ готує заходи підтримки економіки і громадян. Але українська влада тільки повторює мантри про прихильність «політиці реформ», яка й без вірусів знищувала економіку країни і добробут українських сімей.

Під тиском спекулянтів, що тікають з піраміди ОВДП, руйнується курс гривні. Люди панікують і скуповують продукти, зростають ціни, розоряється і згортається малий і середній бізнес. А в цей час робота уряду і маріонеткової парламентської більшості так само підпорядкована виконанню антинародних обіцянок, даних МВФ. Влада стурбована не здоров’ям і безпекою громадян, а штучним збереженням власних рейтингів. Тому вона продовжує приховувати правду про ситуацію, обманює людей і створює видимість бурхливої діяльності.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ вимагає від влади припинити брехати людям і сконцентруватися на прийнятті рішень, необхідних для забезпечення безпеки громадян, їхнього соціального захисту та порятунку національної економіки від катастрофічних наслідків пандемії.

 Для протидії поширенню коронавірусу необхідно:

- налагодити систему постійного інформування про епідеміологічну ситуацію в країні і вжиті захисні заходи, у тому числі про реальну кількість випадків зараження, що робиться для лікування хворих, яким є реальний рівень запасів засобів захисту і ліків;

- зобов'язати консульські представництва за кордоном встановити зв'язок з усіма громадянами України, допомогти їм з отриманням медичної та інших видів допомоги;

- забезпечити обов'язковий карантин для тих іноземців, які в'їжджають в Україну;

- забезпечити базові медичні установи на місцях засобами діагностики зараження коронавірусу і медичними препаратами для лікування;

- встановити додаткову оплату задіяному медичному персоналу, забезпечити їм повноцінний захист;

- відновити на місцях систему санітарно-епідеміологічної служби;


Для забезпечення соціального захисту громадян від наслідків пандемії:

- відстрочити оплату комунальних послуг, погашення іпотеки для сімей, що залишилися без доходів через кризу і введення карантинних заходів. Збільшити фінансування системи субсидій і повернути критерії для їхнього отримання, що діяли до травня 2018;

- збільшити фінансування програм зайнятості для осіб, які втратили роботу через карантин і кризи;

- провести справедливу індексацію пенсій вже у квітні, а не у вересні, що вже буде антикризовим заходом для підтримки пенсіонерів.

- забезпечити державне регулювання цін на соціально значущі товари, перш за все, продовольство, та медпрепарати, щоб не допустити необґрунтованого зростання цін і зловживання монопольним становищем, у тому числі використовуючи ресурси Держрезерву;

- забезпечити обов'язкову виплату відпускних працівникам бюджетних організацій, у т.ч. педагогам, медпрацівникам  та іншим категоріям у разі їхньої відправки у відпустку через карантин; рекомендувати приватним компаніям дотримуватися такого ж принципу щодо найманих працівників;Для пом'якшення наслідків кризи у національній економіці:

- запобігти обвальному знеціненню гривні, обмежити відтік спекулятивного капіталу з України;

- підтримати експортерів. У тому числі за рахунок збільшення фінансування експортно-кредитного агентства і заходів з просуванню експорту;

- збільшити прямі субсидії і податкові пільги для агропромислового комплексу;

- спростити і розширити видачу доступних кредитів для бізнесу;

- ввести мораторій на перевірки бізнесу контролюючими органами до кінця дії карантину та ввести податкові канікули для дрібного і середнього бізнесу;

- збільшити держзамовлення на закупівлю продукції внутрішнього виробництва;

- підтримати бізнес, який вже постраждав від кризи (авіакомпанії, аеропорти, автоперевізники);

- збільшити міжбюджетні трансферти регіонам на боротьбу з епідемією і кризою;

- передбачити податкові пільги для бізнесу зі сплати ЄСВ у разі збереження заробітної плати для працівників, відправлених на вимушений карантин.

Ситуація вимагає невідкладної реалізації цього плану. ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ виступає за проведення позачергової сесії парламенту для внесення відповідних змін до Державного бюджету на 2020 рік.

Пандемія коронавірусу - це загроза для людей і держави. Не можна допустити, щоб вона стала смертельною!

Дописати коментар

0 Коментарі