Українська гривня може ослабнути, але долар "під сорок" не буде


В Україні немає фундаментальних факторів, які можуть вплинути на курс гривні. А курсу долара "під сорок" не буде. Про це в ефірі "112 Україна" заявив член Ради Нацбанку Василь Фурман.

Він стверджує, що Національний банк України стримує коливання, проте сам Фурман не виключає можливості ослаблення гривні.


"Ми сьогодні маємо плаваючий курс, який визначається ринком. Ми мали величезний дефіцит попередні роки, дефіцит "Нафтогазу", пам'ятаєте, тобто за низькою ціною, але це все рівно було: продавали газ, але це відбивалося на балансі "Нафтогазу", ці всі дисбаланси. І ясна річ, що раніше мали негативне сальдо платіжного балансу. Сьогодні зовсім інша ситуація. Тому сорок однозначно не буде. Чи буде послаблення української гривні в таких умовах, важко сказати, хоча ми сьогодні спостерігаємо те, що там Національний банк згладжує ці коливання. Але так, можливо, буде послаблення", - сказав Василь Фурман.

За даними члена Ради НБУ, паніка є одним із непрогнозованих факторів, які можуть вплинути на фінансові ринки. До того ж вона завжди має негативний вплив. 

Ще однією причиною зниження курсу гривні є падіння цін на нафту. Проте на українську гривню цей фактор має незначний вплив, адже Україна не є експортером нафти.

Опублікувати коментар

0 Коментарі