Загроза коронавіруса велика як ніколи: міністр Ємець закликав закрити кафе і ТРЦ


Міністр охорони здоров'я Ілля Ємець оприлюднив термінове звернення щодо коронавірусу в Україні.

Ємець заявив, що "ми не в тоталітарній державі, щоб замовчувати правду" та загроза коронавіруса велика як ніколи.

"Ми не маємо права чекати масового зараження українців. Маємо діяти негайно, на випередження. Жорстко та без винятків", - заявив Ємець.

Тому міністр пропонує ряд заходів, серед яких - закриття закладів громадського харчування та ТРЦ. працювати мають лише аптеки та продуктові магазини.

Необхідно обмежити пересування всередині країни, запровадити дистанційний режим роботи працівників, переглянути режим роботи громадського транспорту та обмежити дозволені збори людей у групах до 10 осіб.

Міністр пропонує перепрофілювати лікарні в інфекційні і опрацьовувати тільки невідкладні випадки.

"Лікарні мають бути негайно перепрофільовані в інфекційні, з урахуванням ситуації. Опрацьовувати необхідно тільки ургентні випадки. Всі планові заходи скасувати та направити всі ресурси на підготовку до боротьби з інфекцією", - заявив міністр.

МОЗ збирає найкращих епідеміологів України та включає їх до складу Оперативного штабу, щоб могти швидше реагувати на нові виклики епідемії.

"Закликаю всіх українців не бути легковажними. Це той час, коли необхідно не панікувати, а мобілізуватися, зібрати всі сили та допомогти собі, своїм близьким та своїм співгромадянам. Зараз ще є можливість не допустити жахливої трагедії на території всієї України. Успішний досвід інших країн показав, що самоізоляція – найефективніший спосіб попередження поширення хвороби. Будьте свідомими, бережіть себе та своїх близьких", - зазначив Ємець.

Нагадаємо, що з сьогоднішнього дня, 15 березня, Міністерство охорони здоров'я України початло розсилати українцям СМС з інформацією про коронавірус.

Дописати коментар

0 Коментарі