На «Інтері» – прем'єра документального проекту «Чорногорія. Битва за Православ'я»


У п'ятницю, 13 березня, о 22:00 телеканал «Інтер» покаже прем'єру документального проекту власного виробництва «Чорногорія. Битва за Православ'я».

Сьогодні по всій Чорногорії – хвиля мирних протестів. Сотні тисяч жителів виходять на вулиці під девізом: «Не віддамо Святині». Люди протестують проти антицерковного закону, який місцевий парламент прийняв наприкінці минулого року. Фактично депутати узаконили вилучення майна канонічної Сербської Православної Церкви на користь не визнаної світовим православ'ям релігійної структури.

Назва документального проекту – «Битва за Православ'я» – не випадково. Те, що відбувається в Чорногорії, – це мирна битва, це молитовна битва, це висловлення своєї позиції і свого протесту віруючими людьми, які сьогодні змушені відстоювати право на свою віру.

«Цей проект показує, у якому світі ми сьогодні живемо, розповідає про ті події, які відображають нашу дійсність, – говорить головний редактор телеканалу «Інтер» Антон Нікітін. – Дуже важлива тенденція в сучасному світі, коли віруючі люди захищають своє право на вільне спілкування з Богом. Те, що відбувається в Чорногорії, – це безпрецедентний масштабний мирний протест віруючих людей проти утисків їхніх релігійних прав. Це відбувається в ХХI столітті в Європі! І ми бачимо в цьому певну аналогію з тією ситуацією, яка склалася у нашій країні. Це чітка ілюстрація того, що відбувається, коли держава втручається в справи церкви і життя віруючих людей. Кожен має право на збереження тисячолітніх традицій своєї віри, на збереження своєї ідентичності, своєї релігії і своєї церкви. І ніхто не має права штучно впливати на ці процеси».

Події в Чорногорії викликали великий резонанс. Уже кілька місяців країна, яка раніше майже не з'являлася в міжнародних новинах, – під прицілом світових медіа. Що ж відбувається в Чорногорії? Чому її політики ігнорують голос власного народу? Як сталося, що ця країна стала полем битви за Православ'я? Про це – у документальному проекті телеканалу «Інтер». Не пропустіть – «Чорногорія. Битва за Православ'я» – у п'ятницю, 13 березня, о 22:00 на телеканалі «Інтер».

Дописати коментар

0 Коментарі