Олександр Качний: Масове тестування на коронавірус – першочерговий захід у боротьбі з епідемією

Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Олександр Качний, коментуючи ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції в Україні.

«Провал організації тестування громадян на коронавірус – це серйозний прорахунок влади. Ми досі не знаємо, скільки у нас хворих. Отже, не можемо навіть приблизно порахувати, скільки знадобиться ресурсів для медицини. Не можемо зрозуміти, на якій стадії епідемії ми знаходимося, і точно визначити тривалість карантинних заходів та зайнятися їх соціально-економічної компенсацією», – сказав народний депутат.

Олександр Качний зазначив, що вже недостатньо просто розповісти про те, що закуплено певну кількість тестів.

«Тестування має йти повним ходом. А зараз влада діє навпомацки. Намагається вгадувати. Діє квадратно-гніздовим методом і просто копіює рішення, які приймаються іншими країнами. В результаті, замість продуманого плану боротьби з епідемією – набір хаотичних заходів, багато з яких просто не працюють.


Зараз необхідно не шукати лазівки для все більш "надзвичайних" заходів, а забезпечити проведення тестування на коронавірус максимального числа українських громадян. Шлях масового тестування – єдиний спосіб дізнатися напевно, з якою небезпекою ми маємо справу, і вживати адекватних заходів», – підкреслив народний депутат.

Політик наголосив, що життєво необхідно забезпечити експрес-тестування всіх громадян, які прибувають в Україну.

«Потрібно передати тестові системи на місця – лікарням, клінікам і лікарям. У людей має бути можливість пройти безкоштовне тестування на коронавірус у всіх без винятку регіонах. Все це потрібно організувати і забезпечити інформування населення.

Зараз не час намагатися грати в «монополію» – потрібно дозволити проведення тестування на коронавірус приватним медичним закладам і клінікам, з обов'язковою передачею даних про результати державним установам», – зазначив він.


Олександр Качний підкреслив, що найгірше сьогодні – це продовжувати діяти наосліп.

«Наслідки від таких рішень можуть бути важчими, ніж ризики епідемії. Постійний збір і оновлення інформації – можливість вчасно реагувати на ситуацію: допомогти регіонам, підтримати економіку, захистити людей. Так стане зрозуміло, коли можна виводити країну з карантину, який б'є по економіці та обмежує життя людей», – сказав народний депутат.

Довідка: За даними Міністерства охорони здоров'я, в Україні 41 лабораторно підтверджений випадок коронавірусу, з них 3 летальні, 1 пацієнт одужав і виписаний з лікарні. За 20 березня було зафіксовано 15 нових випадків. Режим НС запроваджено у 5 областях – Чернівецькій, Житомирській, Київській, Дніпропетровській, Івано-Франківській та м.Києві. На черзі – Львівська і Харківська області.

Опублікувати коментар

0 Коментарі