Сергій Мазепа: Влада повинна забезпечити повну підтримку медикам, адже вони не можуть самоізолюватися

Нещодавно отримав повідомлення, що на Харківщині лікарю доводиться самостійно закуповувати медичні маски та інше обладнання, адже у лікарні немає такої можливості - банально не вистачає коштів. І таких ситуацій - десятки або навіть сотні по всій Україні. Минулого тижня мені довелося мати розмову з головним лікарем однієї з ЦРЛ, який сумно констатував: "Сергію, якщо станеться епідемія, ми не готові!"

Влада сподівається, що від епідемії можна буде сховатися. Достатньо зачинитися вдома і пересидіти певний час. Але ця стратегія не працює для працівників екстрених служб. Влада  повинна на рівні держави забезпечити тих,  хто бореться з хворобою, а не покладатись на зусилля меценатів та волонтерські зусилля. Іноземний досвід боротьби з COVID-19, у першу чергу в Китаї та Італії, свідчить про те, що одним з найбільш негативних сценаріїв є внутрішньо-лікарняне поширення коронавірусу, небезпечне для співробітників медичних закладів та членів їх сімей. 

На мою думку, мінімізація цієї загрози вимагає достатнього забезпечення медичних працівників якісними та надійними засобами індивідуального захисту, в тому числі респіраторами, масками, рукавичками, костюмами й халатами, захисними окулярами. Ну, а всім іншим громадянам я раджу дотримуватися правил карантину, і головне - без паніки! 


Опублікувати коментар

0 Коментарі