«Стосується кожного» на Інтері: хто і чому протестує проти будівництва в Києві центру для онкохворих дітей?


У понеділок, 16 березня, о 18:00 в ефірі телеканалу «Інтер» – випуск соціального ток-шоу «Стосується кожного» – «Небажане сусідство». Експерти і гості студії спробують розібратися, чому будівництво центру в Києві, у якому під час лікування тимчасово могли б жити онкохворі діти, викликало рішучий протест потенційних сусідів.

До студії «Стосується кожного» з проханням про допомогу приїде Лілія Сапяннік з Харківської області. Уже рік її 4-річна дочка Марійка бореться із злоякісною ембріональною пухлиною нирки. Час від часу дівчинка з мамою змушені приїжджати до Києва на черговий курс хіміотерапії. Звичайно ж, лікування дуже дороге, і на оренду тимчасового житла в столиці у Лілії немає грошей. Єдиний варіант для таких сімей – київський центр для онкохворих дітей «Дача», де вони можуть жити в перервах між терапією. До того ж повертатися після лікування не в палату, а в цей центр, відпочивати в умовах, наближених до домашніх, – величезна емоційна підтримка для дітей, яким і так доводиться нелегко. Зараз благодійний фонд орендує приміщення під центр для онкохворих дітей. І паралельно в одному з дачних районів Києва будує свою будівлю, де дітям з батьками буде ще комфортніше. Але люди, що живуть по сусідству з майбутнім онкоцентром, категорично проти його будівництва.


Для Лілії Сапяннік та її дочки Марійки, як і для багатьох інших хворих дітей та їхніх сімей, на час лікування «Дача» стає другою домівкою. У цей вечір Лілія приїде в студію ток-шоу, щоб відверто розповісти, що таке – боротьба за життя маленької дитини. І як опускаються руки від того, що в такий непростий час є люди, які бояться онкохворих дітей і не хочуть бачити їх по сусідству.

Майбутні сусіди «Дачі» теж приїдуть у студію програми, щоб пояснити справжню причину конфлікту. Чому вони говорять про корупцію і незаконність забудови?

Допоможуть розібратися у ситуації, що склалася експерти «Стосується кожного»: президент всеукраїнської ради захисту прав пацієнтів Віктор Сердюк, екс-заступник міністра охорони здоров'я України Наталія Лисневська, психотерапевт Наталія Ломоносова, ведуча програми «Ранок з Інтером» Ірина Юсупова та інші.

Не пропустіть випуск соціального ток-шоу «Стосується кожного» – «Небажане сусідство» – сьогодні о 18:00 на «Інтері».

Дописати коментар

0 Коментарі