Австралійські вчені з’ясували, що рослини можуть чути


Відомо, що здоров’я популяцій тварин безпосередньо залежить від рівня навколишнього шуму. Однак на звуки реагує не лише тваринний, а й рослинний світ. Біологи з Університету Західної Австралії провели дослідження, яке довели цей факт. Його результати були опубліковані в журналі Oecologia, повідомляє ІА "Погляд". 

В якості піддослідної рослини був використаний звичайний горох посівної (лат. Pisum sativum). Вчені посадили рослини в контейнери, що мають біля основи дві трубки, що давало кореневій системі можливість зростання в двох напрямках. Знизу розташовувалися системи, що видавали звук: дзюрчання проточної води або «білий шум». Далі залишалося лише спостерігати за розвитком кореневої системи.

Коли рослини підросли і зміцніли, можна було побачити прямий зв’язок зі звуком. У контейнерах з пересушеним ґрунтом коріння росли в напрямку звуку поточної води, тоді як в тих випадках, коли ґрунт в контейнері був регулярно зволоженим, коріння розвивалося як зазвичай. Таким чином вчені з’ясували, що рослини здатні шукати джерело води, орієнтуючись тільки на її звук, до того ж роблячи це лише при необхідності, вчені відзначають, що «їх сприйняття навколишнього світу набагато складніше, ніж вважалося раніше».

Опублікувати коментар

0 Коментарі