Безпілотників РФ не було: Військовий арсенал у Балаклії могли підірвати зсередини, - звіт ТСК

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради, яка розслідувала обставини вибуху військових складів у Балаклії опублікувала звіт про виконану роботу. У звіті говориться, що вибух складу був викликаний не атакою безпілотників РФ (це офіційна версія події), а умисним підривом місця відкритого зберігання боєприпасів.

Наголошується, що в ТСК дійшли такого висновку після того, як вислухали доповідь директора Харківського НДІ судових експертиз Олександра Клюєва, який представив фотоматеріали та виклав своє бачення ситуації.

"На засіданні Комісії 17.01.2020 заслухали директора Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз імені М. С. Бокаріуса, професора Клюєва А. Н., який із застосуванням фотоматеріалів докладно пояснив, що причиною перших вибухів на технічній території 65-го арсеналу ГРАУ ВСУ в смт Балаклія був підрив місця відкритого зберігання боєприпасів шляхом вибуху заглиблених у ґрунт вибухових речовин, що достовірно було встановлено експертами ще під час перших виїздів на місце події", - йдеться у звіті ТСК.

Згідно з висновком спеціалістів, які за рішенням комісії проводили комплексну судову військову, вибухотехнічну і пожежно-технічну експертизу, вирва на технічній території 65-го арсеналу ЦРАУ (Центрального ракетно-артилерійського управління) ВСУ у Балаклії Харківської області утворилася внаслідок фугасної дії спрямованого вибуху, заглибленого в ґрунт заряду бризантної вибухової речовини, до складу якої входили тринітротолуол (тротил, гексоген, пентаеритриттетранітрат (ТЕН), що характерно для підривних зарядів кумулятивно-фугасного принципу дії.

"Згідно з експертною оцінкою, враховуючи фактичні розміри воронки на МВВ № 69, найбільш оптимальним вважається розташування кумулятивно-фугасних зарядів у два ряди по п'ять у кожному ряду", - йдеться в документі.

У звіті наголошується, що у ТСК є підстави вважати, що підрив арсеналу в Балаклії, внаслідок якого загинули цивільні особи, а також знищено боєприпаси і військове майно більш ніж на 12 млрд грн, був навмисне спланованою дією.

"Зазначені факти залишилися без уваги слідчих СБУ і процесуальних керівників військової прокуратури, дії яких за сприяння керівництва Генеральної прокуратури України, Головної військової прокуратури і СБУ… фактично призвели до приховування об'єктивних причин і обставин знищення арсеналу", - йдеться у звіті ТСК.

Опублікувати коментар

0 Коментарі