Не більше ніж 5 тис. грн на карту без ідентифікації особистості: В Україні почав діяти новий закон про фінмоніторинг


Сьогодні, 28 квітня, в Україні почав діяти закон, спрямований на боротьбу з легалізацією доходів, одержаних внаслідок злочинів.

Згідно з документом, відсьогодні банківська система почне жорстко контролювати всі фінансові операції з готівкою (внесення, переказ, отримання коштів), а також грошові перекази в Україні та з-за кордону від 5 тис. грн. Поповнити карту через термінал на суму більше як 5 тис. грн без ідентифікації буде неможливо. Однак це не стосується переказів грошей з картки на картку, оскільки банківська карта - це вже ідентифікований продукт, і банк має інформацію про власників карт.


Це обмеження не означає, що ви можете розбити певну суму на декілька платежів. Отримати кошти ви зможете тільки за відсутності ознак пов’язаності з іншими операціями, що в сумі перевищують 5 тис. гривень. Картку та кошти в такому разі можуть заблокувати та попросити надати пояснення, що це за кошти, якщо ці пояснення не задовольнять банк, то доступу до коштів не буде. Розблокування коштів в такому разі можливо буде добитися лише через суд.

Новий закон також збільшує порогову суму фіноперації, що підлягає фінансовому моніторингу, зі 150 до 400 тис. грн. Водночас зменшується кількість ознак, через які фінансова операція підлягатиме обов’язковому фінансовому моніторингу, з 17 до 4.

Щодо переказів в межах України. Якщо сума переказу не більше ніж 30 тис. грн, то він супроводжуватиметься як мінімум номером рахунка стосовно платника та отримувача. А якщо ж більше ніж 30 тис. грн - детальною інформацією.

Відсьогодні відкрити рахунки в банках можна буде з використанням відеозв’язку, BankID або електронного підпису (без особистої присутності клієнта).

Опублікувати коментар

0 Коментарі