Олександр Качний: За підсумками перших трьох місяців держбюджет недоотримав 11,6% або 27,6 млрд грн доходів


Прем'єр-міністр Шмигаль заявив про плани перезавантаження економіки в травні. Це абсолютно очікувано, бо останнім часом владу скоріше цікавила фіскалізація підприємництва, аніж створення єдиних рівних умов для бізнесу, запровадження прозорих правил оподаткування та зменшення рівня корупції. Про це народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ написав на своїй сторінці у Facebook.

«Проаналізуємо виконання бюджету за перший квартал цього року. За підсумками перших трьох місяців держбюджет недоотримав 11,6% або 27,6 млрд грн доходів. Найбільших збитків Україна зазнає через «дірки» на митниці – квартальний план провалений на 23,3% або на 19,85 млрд грн, ще 6,5 млрд грн недоотримала податкова.

Новини за темою: Олександр Качний: Заради грошей МВФ влада пожертвувала інтересами власного народу

Криза і податкові ініціативи влади щодо пільг для великого бізнесу за рахунок податкових ресурсів місцевих органів влади, боляче відбилися на місцевих бюджетах. У березні їх надходження були на 12,4% або на 3,1 млрд грн менше, ніж очікувалося. Всього ж з початку року місцеві бюджети недорахувалися вже 5,5 млрд грн або від 7,4% від доходів на квартал. При цьому влада продовжує генерувати поправки до бюджету, де ресурси місцевих бюджетів урізують ще мінімум на 15 млрд грн», – зазначив Олександр Качний.

Політик підкреслив, що сумарний провал у надходженнях до держбюджету і місцевих бюджетів становить 33,1 млрд грн.

«Це колосальна сума! Україна занурюється в економічну рецесію, стоїть перед загрозою спалаху пандемії коронавирусу, а очікувані зміни в державний бюджет досі не готові. Далі тягнути вже нікуди.

Аби не допустити колапсу в фінансуванні соціальних статей, забезпечити резерв коштів на боротьбу з пандемією та додаткову підтримку українських сімей і економіки, необхідно невідкладно прийняти Антикризовий план і поправки до бюджету-2020. Такий антикризовий план і правки до бюджету-2020 підготовлені ОПОЗИЦІЙНОЮ ПЛАТФОРМОЮ – ЗА ЖИТТЯ», – підкреслив народний депутат.

Опублікувати коментар

0 Коментарі