Поминальні дні на карантині: Чи можна українцям йти на кладовище цієї неділі?


Цієї неділі, 26 квітня, в Україні головний поминальний день - Гробки, Проводи або Червона гірка, як кажуть в народі. 

За церковним звичаєм він називається Радониця і відзначається у вівторок після Пасхального тижня, тобто 28 квітня. Однак в нашій країні на кладовища прийнято ходити якраз в неділю, коли вся сім'я в зборі.

Чи можна українцям йти на кладовищі 26 квітня


Спочатку ми відштовхуємося від рішення Кабінету міністрів, яке було випущено 3 квітня. У ньому не прописана заборона на відвідування кладовищ. Судячи з іншого тексту документа можна зробити висновок, що йти туди дозволено, але не більше ніж по двоє людей і в масках.

Уже після вступу в силу документа уряду 9 квітня голова Національної поліції Ігор Клименко дав інтерв'ю. У ньому шеф поліції відповів і на питання щодо поминального дня.

"Ми людей не втримаємо, якщо хтось захоче піти [на кладовище]", - сказав Клименко і додав, що місцева влада повинна пояснити людям обов'язкове дотримання масочного режиму і спробувати не дозволяти накривати столи на кладовищах.

Слова глави Нацполіціі ще раз підтверджують, що всеукраїнського заборони на відвідування кладовищ немає. Хоча, наприклад, в тому ж рішенні Кабміну, про який ми писали вище, є пряма заборона на релігійні обряди. І близько 130 тисяч українців на Великдень це не зупинило - вони все одно пішли в храми.

Вже на цьому тижні, 21 квітня, головний санітарний лікар Віктор Ляшко порадив органам місцевого самоврядування закрити кладовища для відвідування в поминальні дні. Ця заява була зроблена не тільки на словах, а й оформлено до постанови Міністерства охорони здоров'я. Однак воно носить рекомендаційний характер.

Отже, в питанні проведення в Україні поминальних днів центральна влада переклала відповідальність на місцевих чиновників. І деякі прийняли рішення.

Наприклад, вже закрили кладовища для відвідування в Києві і області, Дніпрі, Запоріжжі, Сумах, Мукачево, Кривому Розі, Житомирі, Вінниці, Рівного, на підконтрольній частині Донецької області. В Одесі та Херсоні на цвинтарі обмежать в'їзд і заборонять там влаштовувати застілля.

Втім, через відсутність загальноукраїнського заборони можна припустити, що в ці вихідні на могили родичів відправляться багато. Особливо це стосується невеликих населених пунктів, де на цвинтарі навіть не треба їхати - досить вийти на край села.

За матеріалами Страна.UA


Дописати коментар

0 Коментарі