Столітня козацька церква повстала з руїн стараннями звичайного українця


Житель села Мала Ростівка у Вінницькій області, керівник фермерського господарства, Микола Мотузюк завершує реставрацію старовинної козацької дерев'яної церкви. Ця діяльність тривала понад 5 років, окрім того існують ще деякі роботи всередині храму, які потребують завершення. Про це повідомляє видання 20 хвилин. 


У реставрації чоловік використовує дуб, як і перші архітектори. При цьому стіни побудовано з дуба, а ось дах - сосновий. Усі елементи, які можна було зберегти оригінальними - чоловіку вдалось зберегти. На жаль, дах зберігся найгірше: Мотузюк мусив повністю побудувати сосновий дах заново.
Церква до реставрації
Чоловік не цурався допомоги експертів: так, через відсутність датування, було необхідно зрозуміти наскільки старими і надійними є балки. Столична експертиза постановила: церкві близько 300 років. Її архітектура є типовою для так званих "козацьких" церков. 

Дерев'яні церкви особливі ще тим, що їхні архітектори вміли облаштувати все так, що храм отримував чудову акустику: звук не відлунював і не згасав, а звучав дуже рівно. На жаль, сьогодні невідомі секрети, які допомогли отримувати такий ефект, тому невідомо чи звучатиме церква у Малих Ростівках так, як звучала триста років тому.

Опублікувати коментар

0 Коментарі