Юрій Бойко: Права чорнобильців повинні бути відновлені в повному обсязі


Про це заявив журналістам Співголова ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ - ЗА ЖИТТЯ Юрій Бойко, напередодні річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

«Політика скорочення чорнобильських пільг ведеться владою системно з 2014 року. І це при тому, що є рішення Конституційного Суду, згідно з яким всі відібрані у чорнобильців пільги повинні бути відновлені в повному обсязі. Але нова влада, як і стара, не поспішає його виконувати і виділяти кошти на відновлення виплат. Так наприклад, програма «Соціальний захист громадян, які постраждали в результаті катастрофи на ЧАЕС» за січень-лютий 2020 року при плані 219,1 млн грн. профінансована на 181,1 млн грн. А нова бюджетна програма, призначена для доплат працівникам за роботу в зоні відчуження і громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за січень-лютий 2020 року при плані 103,5 млн грн. не профінансувано взагалі. Неприпустимо, щоб люди, які ціною свого життя і здоров'я тоді врятували Україну і весь світ, сьогодні не могли отримати необхідне лікування та санаторне обслуговування, безкоштовні ліки. Вони скасували компенсації і виплати дітям, які перебувають на диспансерному обліку, або визначаються як інваліди внаслідок катастрофи на ЧАЕС. Це кричуща несправедливість, і ми будемо з цим боротися», - підкреслив Юрій Бойко.


«Ми вже зареєстрували законопроект № 2827-1, який спрямований на відновлення справедливих соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та проект Постанови Верховної Ради № 3051про забезпечення виконання рішень Конституційного Суду в сфері соціального захисту населення, в тому числі і чорнобильців», - зазначив Співголова фракції опозиціонерів.

За словами Юрія Бойка, влада зобов'язана нести соціальну відповідальність за своїх громадян, а не згадувати про них тільки напередодні річниць і пам'ятних дат.

«У держави і відповідальних політиків не може бути короткою пам'яті. Ми вимагаємо від влади негайно виконати рішення КС: відновити пільги чорнобильцям і забезпечити повноцінне фінансування всіх соціальних «чорнобильських» програм», - резюмував Юрій Бойко.

Дописати коментар

0 Коментарі